You are currently viewing TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI DLA DZIECI

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI DLA DZIECI

austria - TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI DLA DZIECI

Już po raz 15. młodzi skoczkowie mają szansę wziąć udział w Dziecięcym Turnieju Czterech Skoczni. Inauguracja odbyła się 16 czerwca w Hinzenbach (AUT).

 

Tak jak ich starsi idole, tak i mali zawodnicy stratują w cyklu 4 zawodów, rozgrywanych w Austrii i Niemczech. Rywalizować będą na skoczniach w Hinzenbach i Bischofshofem (AUT) oraz Reit im Winkl i Berchtesgaden (GER). Pojawią się chłopcy i dziewczęta z kilku krajów, m.in. z Austrii, Czech, Niemiec, Słowenii czy Rumuni. Łącznie z 30 klubów zaprezentuje się około 200 dzieci.

Młodzi i zdolni sportowcy mają szansę pokazać się z jak najlepszej strony przed szerszą publicznością, co daje możliwość na zrobienie międzynarodowej kariery.  Cykl wzbudza coraz większe zainteresowanie i uznanie.

Na młodych skoczków, czeka nie lada atrakcja! Do Bischofshofem przybędzie Thomas Morgernstern, który nie tylko będzie obserwował zmagania zawodników, ale również wręczy tym najlepszym nagrody i medale. Na pomysł zorganizowania Dziecięcego Turnieju Czterech Skoczni wpadli byli skoczkowie narciarscy Bernhard Zauner (UVB Hinzenbach) i Ferdl Wallner (SC Bischofshofen) w 1999 r.

W tym sezonie, konkursy wchodzące w skład cyklu odbędą się jeszcze w Bischofshofen (22 czerwca), Reit im Winkl (14 września) i Berchtesgaden (21 września).

Źródło: berkutshci.com

Podziel się:

Dodaj komentarz