You are currently viewing INAUGURACJA LETNIEGO PUCHARU KONTYNENTALNEGO: PROGRAM ZAWODÓW W STAMS, KADRA POLSKI

INAUGURACJA LETNIEGO PUCHARU KONTYNENTALNEGO: PROGRAM ZAWODÓW W STAMS, KADRA POLSKI

stams - INAUGURACJA LETNIEGO PUCHARU KONTYNENTALNEGO: PROGRAM ZAWODÓW W STAMS, KADRA POLSKI

Nieco ponad trzy miesiące temu zakończył się zimowy sezon w skokach narciarskich. Wszystkie cykle zawodów dobiegły końca. Czas szybko mija! Przed nami rozpoczęcie Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W najbliższy weekend skoczkowie zainaugurują cykl zawodów w austriackim Stams.

Zawody odbędą się w dniach 29-30 czerwca w Stams, na skoczni HS 115. Znamy już nazwiska polskich skoczków, którzy wystartują w Austrii. Podany skład został wybrany po zgrupowaniu (wspólnie z kadrą młodzieżową) w miejscu inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Przed juniorami zgrupowanie w Villach, a kadra młodzieżowa trenować będzie w Ramsau.

Skład Polaków: Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Leja, Stefan Hula, Jan Ziobro, Łukasz Rutkowski, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka.

Krzysztof Leja będzie debiutował w zawodach tej rangi. Skoczek zaprezentował się z dobrej strony i zwrócił na siebie uwagę trenerów: -„ Widać, że się rozwija. W ogóle całą kadrę juniorów można oceniać bardzo pozytywnie. Z dobrej strony pokazuje się także drugi z najmłodszych zawodników - Przemysław Kantyka i będziemy chcieli go w najbliższym czasie również sprawdzić w zawodach Pucharu Kontynentalnego „- powiedział trener Piotr Fijas. Dodał też: -„Jeśli ktoś błyśnie formą, dokonamy zmian w składzie na kolejne zawody w słoweńskim Kranju (6-7 lipca). W najbliższym czasie poza Pucharami Kontynentalnymi zamierzamy także wystawić reprezentację w zawodach FIS Cup w Villach (13-14 lipca)."

Program zawodów w Stams:

Sobota, 29 czerwca 2013r.:

  • 08:30 oficjalny trening
  •  11:00 konkurs

Niedziela, 30 czerwca 2013r. 

  • 09:00 seria próbna
  •  10:30 konkurs

Źródło: pzn.pl / berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz