You are currently viewing BIEGUN WYGRYWA LETNI CoC w STAMS !

BIEGUN WYGRYWA LETNI CoC w STAMS !

Biegun Krzysztof A.Sierotnik - BIEGUN WYGRYWA LETNI CoC w STAMS !

W pierwszym konkursie cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams triumfował Polak – Krzysztof Biegun (113 i 106 m / 243.7 pkt). Nasz reprezentant zajmował po I serii drugie miejsce, jednak lider – Jakub Janda nie wytrzymał presji i skoczył znacznie bliżej. Drugie miejsce w konkursie zajął Niemiec Daniel Wenig (110,5 i 103,5 m / 231.2 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował sie jego rodak - Stephan Leyhe (110,5 i 100 m / 226.9 pkt).

Poza podium uplasowali się kolejni Niemcy: 4. Jan Maylaender ex aequo z Piusem Paschke. Na 6. miejscu rywalizację zakończył lider po I serii - Jakub Janda.

Wszyscy Polacy obok Bieguna spisali się dobrze - każdy z nich zdobył punkty do generalnej klasyfikacji. Oto ich miejsca: 7. Aleksander Zniszczoł, 10. Jan Ziobro, 12. Klemens Murańka, 13. Stefan Hula, 14. Krzysztof Leja, 18. Bartłomiej Kłusek, 26. Łukasz Rutkowski. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Krzysztofa Leji, który bardzo udanie debiutował dziś w zawodach tej rangi.

Trzech skoczków zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy sprzęt. Byli to: Konstantin Sokolenko, Matthew Rowley i Markus Eisenbichler, który po zakończeniu konkursu widniał przez chwilę w tabeli wyników na 2. miejscu.