AMERYKANIE w EUROPIE – PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU OLIMPIJSKIEGO

AMERYKANIE w EUROPIE – PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU OLIMPIJSKIEGO

Johnson Anders B.Leja - AMERYKANIE w EUROPIE - PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO SEZONU OLIMPIJSKIEGO

Kadrowicze amerykańskiej drużyny narodowej po sesjach treningowych w Europie wzięli udział w pierwszych tego lata zawodach FIS na igielicie. Peter Frenette, Anders Johnson, Nicholas Alexander i Nicholas Fairall mają też po raz pierwszy okazję trenować nie tylko z Clintem Jones’em, ale także z ich europejskim szkoleniowcem, którym został niedawno Słoweniec – Bine Norcic.

 

W Letnim Pucharze Kontynentalnym w Stams najlepiej spisał się Nicholas Alexander, który pierwszego dnia zmagań zajął 23. lokatę zdobywając 8 punktów. Pozostali Amerykanie w tych zawodach nie zdołali awansować do czołowej „30”. W drugim konkursie już żaden ze skoczków z USA nie dostał się do drugiej serii.

Główny trener Clint Jones powiedział, że ich pobyt w Europie jest ważnym elementem przygotowania do sezonu olimpijskiego: „Będziemy spędzać dużo czasu z naszym trenerem pochodzącym z Europy, którym jest Bine Norcic. To będzie bardzo ekscytujące doświadczenie – będziemy musieli stawić czoła wielu problemom, np. wypożyczać samochody w czasie sezonu, przygotowywać plany i miejsca treningów, a także dbać o sprzęt narciarski – od nart poczynając, przez kombinezony, na wiązaniach kończąc. Będziemy chcieli przetestować nowy sprzęt a także potrenować z innymi, europejskimi drużynami przebywającymi w tej okolicy”.

Jones podkreślił, jak ważna dla członków zespołu jest możliwość utrzymywania kontaktu z drużynami z innych krajów już wczesnym latem: „Robimy to, aby zawodnicy wiedzieli, jak bardzo wysoki jest poziom letnich treningów. To pomoże zapewnić nam motywację – nie tylko czterem zawodnikom trenującym w Europie, lecz także tym, z którymi będą trenować kiedy wrócą do USA”.

Amerykańska kadra ma teraz w planach udział w Letnim Pucharze Kontynentalnym w słoweńskim Kranju, który odbędzie się już w najbliższy weekend.

Źródło: usaskijumping.org / informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz