JAKUB JANDA MÓWI o ZAKOŃCZENIU SPORTOWEJ KARIERY

Janda Jakub A.Sierotnik - JAKUB JANDA MÓWI o ZAKOŃCZENIU SPORTOWEJ KARIERY

Doświadczony i utytułowany czeski skoczek – Jakub Janda po ostatnim zwycięstwie w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego wspomniał o planach dotyczących zakończenia sportowej kariery. Zawodnik Dukli Liberec  zaznaczył, że coraz większą trudnością jest dla niego przygotowanie fizyczne, jednak jak zapowiada – chce odejść ze świata skoków w formie.

„Miałem bardzo zły sezon ostatniej zimy, zmagałem się także z fizycznymi problemami. Chciałbym jednak pożegnać się ze skokami narciarskimi po dobrych występach. 35 lat, to czas aby zakończyć karierę, tak mówi mi mój organizm. Teraz w 100% skupiam się na moich ostatnich wyzwaniach i nie myślę zbyt dużo o przyszłości. To byłoby zbyt bolesne, aby kończyć karierę ostatniej zimy, należy ‚zejść ze sceny’ z podniesioną głową” – powiedział Janda portalowi fisskisjumping.com.

Można się tylko domyślać, że 35-letni skoczek planuje zakończenie kariery po sezonie olimpijskim.

Przypomnijmy, że Jakub Janda to jeden z najbardziej utytułowanych czeskich skoczków narciarskich. W sezonie 2005/2006 zdobył Kryształową Kulę za triumf w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata, w tym samym sezonie zwyciężył ex aequo z Finem Janne Ahonenem w 54. Turnieju Czterech Skoczni. Jest dwukrotnym (srebrnym i brązowym) medalistą Mistrzostw Świata – oba krążki zdobył w 2005 roku w Oberstdorfie. Czech 6-krotnie wygrywał konkursy PŚ i 20 razy stał na pucharowym podium.

Sportowy profil JAKUBA JANDY na SkokiPolska.pl z jego największymi osiągnięciami można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: fisskijumping.com / informacja własna