LPK KRANJ – KOMENTARZ TRENERA KADRY JUNIORSKIEJ, SKŁAD POLAKÓW, PROGRAM

LPK KRANJ – KOMENTARZ TRENERA KADRY JUNIORSKIEJ, SKŁAD POLAKÓW, PROGRAM

kantyka przemek bl - LPK KRANJ - KOMENTARZ TRENERA KADRY JUNIORSKIEJ, SKŁAD POLAKÓW, PROGRAM

Już w najbliższy weekend w słoweńskim Kranju (skocznia Bauhenk K-100 / HS 109) odbędą się kolejne konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wystąpi w nim ośmiu Polaków, w tym nastąpi jedna zmiana w składzie – za Łukasza Rutkowskiego wystąpi junior – Przemysław Kantyka.

 

 16-letni zawodnik zadebiutuje tym samym w konkursie FIS tej rangi. W Kranju wystąpią zatem następujący Polscy skoczkowie: Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Krzysztof Leja, Stefan Hula, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek i Jan Ziobro. 

Trener kadry juniorskiej – Maciej Maciusiak skomentował występy młodych polskich skoczków:

„Mówiąc szczerze, trochę spodziewaliśmy się, że Krzysiek Biegun może walczyć w Stams o zwycięstwo. Byliśmy tam tydzień przed zawodami LPK i było widać, że stać go na dobre skakanie. To jest jeszcze taka pora roku, że skoki dobre przeplatają się z gorszymi, ale wtedy Krzyśkowi udało się oddać dwie dobre próby.”

Skład na LPK jest optymalnie wybrany – byliśmy w Stams razem z kadrą młodzieżową, tam odbył się sprawdzian. Wygrał wtedy Biegun przed Zniszczołem i Leją, a trzeba zaznaczyć, że nie jest to skocznia łatwa.

U Krzyśka Leji liczyliśmy, że przynajmniej w jednym konkursie zdobędzie punkty – udało się w dwóch – jesteśmy bardzo zadowoleni. Podobnie może być z Przemkiem Kantyką. Skaczemy teraz w Villach i w ostatnim treningu skakał on już naprawdę fajnie i też liczymy na jego dobry występ w Kranju.” – zakończył Maciusiak.

Przedstawiamy też program Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju:

  • 6.07.2013 r. (sobota):
    • 8.00 – oficjalny trening
    • 10.30 – KONKURS INDYWIDUALNY
  • 7.07.2013 r. (niedziela):
    • 9.00 – seria próbna
    • 10.00 – KONKURS INDYWIDUALNY

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz