JANNE HAPPONEN WRACA DO ZDROWIA I TRENINGÓW NA SKOCZNI

JANNE HAPPONEN WRACA DO ZDROWIA I TRENINGÓW NA SKOCZNI

happonen janne kd - JANNE HAPPONEN WRACA DO ZDROWIA I TRENINGÓW NA SKOCZNI

Kibiców skoków narciarskich ucieszy informacja o powrocie Fina, Janne Happonena do zdrowia i do cyklu treningowego przed nowym sezonem. Ostatnie kilka miesięcy życia Fina przebiegało pod znakiem rehabilitacji i powrotu do zdrowia po kontuzji.

29-letni Happonen doznał zerwania więzadeł krzyżowych podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Lillehammer pod koniec listopada 2012 roku. Przeszedł szereg badań i początkowo przerwa w skakaniu miała nie trwać długo, okazało się jednak inaczej. Potrzebna była operacja lewego kolana i tym samym przerwa w treningu potrwała ponad pół roku. Fińska reprezentacja została poważnie osłabiona, a przebiegu sezonu w wykonaniu fińskich skoczków nie trzeba nikomu przypominać.

Janne wraca do zdrowia i pełnego treningu! Uczestniczył wraz z kadrą A w treningach w Kuopio, jednak nie oddawał prób na skoczni. Pierwotnie w planach powrotu Fina do skakania pojawiał się termin połowy lipca. Dziś już wiadomo, że okres ten uległ przesunięciu do przodu. Lekarz opiekujący się Happonenem zezwolił na pierwsze skoki. Fin odbył je w rodzinnym Kuopio na obiekcie normalnym.

Wszystko wskazuje na to, że Fin powróci do rywalizacji z najlepszymi skoczkami świata. Sportowiec nadal ma wielką motywację do tego, chociaż może mówić o zwyczajnym pechu: zerwanych więzadeł krzyżowych doznawał trzy razy, złamał kość udową, a sezon Pucharu Świata w całości ostatni raz zakończył gdy miał 23 lata!

-„Skoki narciarskie są dla mnie wielką pasją. Lubię je. Bez tej pasji dawno bym zrezygnował. Dodatkowo atmosfera w drużynie narodowej jest dobra, wraca Janne Ahonen a to jest dodatkową motywacją, wewnętrzną rywalizacją do osiągania coraz lepszych wyników” – mówił dla savonsanomat.fi.

Janne Happonen ma nadzieję na dobry sezon Pucharu Świata oraz na rywalizację w Soczi podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć zdrowia i determinacji sympatycznemu Finowi!

Źródło: savonsanomat.fi/ media niemieckie / informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz