LPK KRANJ: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO JANDY, BIEGUN NA PODIUM, ŚWIETNY WYSTĘP POLAKÓW!

Janda Jakub A.Sierotnik - LPK KRANJ: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO JANDY, BIEGUN NA PODIUM, ŚWIETNY WYSTĘP POLAKÓW!

Jakub Janda po skokach na 103,5 i 113,5 metra (258.6 pkt) wygrał dzisiejszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Jest to drugi triumf doświadczonego Czecha z rzędu w LPK. Drugie miejsce zajął ostatecznie Polak – Krzysztof Biegun (103,5 i 110,5 / 254.7 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował się Czech – Cestmir Kozisek (105,5 i 108 m / 253.8 pkt).

Prowadzący po I serii Aleksander Zniszczoł spadł niestety poza podium zajmując jednak dobrą 4. lokatę. Piąty był reprezentant gospodarzy – Jaka Hvala, a szósty – kolejny Polak – Jan Ziobro.

Kolejni nasi kadrowicze zajęli miejsca: 10. Bartłomiej Kłusek, 12. Krzysztof Leja (awansował z 25. lokaty), 16. Klemens Murańka, 18. Stefan Hula. Do II serii nie zdołał awansować Przemysław Kantyka (94 m – 32. miejsce), jednak zważając na dość mocną obsadę konkursu, jego debiut  w zawodach tej rangi należy ocenić całkiem pozytywnie.