You are currently viewing KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: NAJPIERW DOBRZE ZDANA MATURA, PÓŹNIEJ SUPER SKOKI

KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: NAJPIERW DOBRZE ZDANA MATURA, PÓŹNIEJ SUPER SKOKI

biegun krzysztof sp wm - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: NAJPIERW DOBRZE ZDANA MATURA, PÓŹNIEJ SUPER SKOKI

„Staram się na zawodach zachować 'zimną głowę’ i skoczyć podobnie, lub nawet lepiej niż w treningach. Jak na razie to skutkuje.” – powiedział nam Krzysztof Biegun. Młody polski skoczek w ciągu ostatnich dwóch tygodni trzykrotnie stawał na podium konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego, w Stams triumfował, jest też liderem cyklu.

 

SkokiPolska: 4 konkursy, 3 razy na podium – regularność godna podziwu, czy wypracowałeś w skokach coś szczególnego, co powoduje Twoje dobre wyniki?

Krzysztof Biegun: Nie, te dobre skoki pojawiały się już od początku lata. Po prostu staram się na zawodach zachować zimną głowe i skoczyć podobnie, lub nawet lepiej niż w treningach. Jak na razie to skutkuje i mam nadzieję, że będzie skutkować jeszcze długo.

 

SkokiPolska: 4 konkursy LPK za Tobą, teraz czeka Was przerwa, jak podsumujesz ostatnie dwa tygodnie?

Krzysztof Biegun: Myślę, że te dwa ostatnie tygodnie będę długo wspominał, bo były jak do tej pory najlepsze w mojej karierze. Zaczęło się od dość dobrze zdanej matury, a skończyło na super skokach. Bardzo się z tego powodu cieszę i mam nadzieję, że to nie koniec.

 

SkokiPolska: Lepiej skakało się Tobie w Stams, czy w Kranju? A może w obecnej formie rodzaj skoczni nie gra roli?

Krzysztof Biegun: Jeśli się dobrze skacze, to się skacze wszędzie. Lubię obydwie skocznie. Myślę, że nie ma to znaczenia.

 

SkokiPolska: Jakie masz plany na najbliższe tygodnie? 

Krzysztof Biegun: Na razie mamy tydzień odpoczynku od skoczni, tylko treningi 'na sucho’, a później – we wtorek – zaczynamy obóz w Szczyrku i znów skakanie.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Dodaj komentarz