PLANY MARTINA SCHMITTA NA PRZYSZŁOŚĆ

PLANY MARTINA SCHMITTA NA PRZYSZŁOŚĆ

schmitt martin kd - PLANY MARTINA SCHMITTA NA PRZYSZŁOŚĆ

35-letni niemiecki skoczek, który na swoim koncie ma m.in. 10 medali Mistrzostw Świata, 3 krążki olimpijskie a także dwie Kryształowe Kule zapowiada, że nadchodzący sezon zimowy będzie ostatnim w jego karierze. Martin Schmitt planuje pożegnać się z karierą sportowca.

W rozmowie z serwisem Eurosport.com mówi, że jego celem są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi: „Byłoby cudownie wystartować na igrzyskach po raz czwarty”. Jednak to nie będzie takie proste – ostatni sezon był dla niego nieudany, czeka go dużo pracy aby pokonać wielu swoich reprezentacyjnych kolegów, również pretendujących do awansu olimpijskiego. Zastrzega, że odejdzie na wcześniejszą emeryturę jeśli przygotowania do najważniejszych zawodów czterolecia nie będą układać się po jego myśli, kiedy powołanie na Igrzyska będzie dla niego niemożliwe do uzyskania.

-„Uzgodniliśmy z trenerem Schusterem, że już latem muszę być zdecydowanie bliżej czołówki. Obecnie przygotowania idą znacznie lepiej niż w zeszłym roku, ale nie jestem jeszcze w formie o jakiej bym marzył. Jest jeszcze kilka elementów, nad którymi muszę popracować.” Trener niemieckiej kadry Werner Schuster ma pod swoją opieką wielu utalentowanych, młodych zawodników z których może wybierać – Schmitt doskonale wie, że aby zdobyć zaufanie szkoleniowca, musi ponownie stać się mocnym ogniwem w niemieckim zespole.

Zawodnik pochodzący z Villingen-Schwenningen jednak nie rozstanie się ze skokami na zawsze. Nadal będzie z nimi związany – nie jako skoczek, lecz jako trener. Jesienią 2015 roku ukończy kurs, który pozwoli mu trenować młode talenty. „Na razie jestem skoczkiem i studentem. Póki co, taki układ działa. Jestem szczęśliwy, że wybrałem właśnie taką drogę.”

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz