THOMAS MORGENSTERN o OPERACJI, PRZERWIE w SKOKACH, CÓRCE oraz o… ŚLUBIE

THOMAS MORGENSTERN o OPERACJI, PRZERWIE w SKOKACH, CÓRCE oraz o… ŚLUBIE

morgi kd - THOMAS MORGENSTERN o OPERACJI, PRZERWIE w SKOKACH, CÓRCE oraz o... ŚLUBIE

Od operacji nosa, która odbyła się 3 czerwca, Thomas Morgenstern pozostawał wyłączony z treningów. Teraz wszystko wróciło już do normy i Austriak może powrócić na skocznięW ostatnim sezonie Pucharu Świata Morgenstern często miewał jednak problemy zdrowotne. „Niemal nieustannie byłem przeziębiony, miałem ostre bóle głowy, co w znacznym stopniu wpływało na moją wydajność na skoczni” – skomentował Austriak.

 

Do tego dochodziły jeszcze problemy z zatokami, które w dalszym stadium mogły doprowadzić nawet do wykluczenia skoczka z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Konieczne było więc przeprowadzenie zabiegu, który wykonała doktor Silvia Hirtenfelder. „Operacja została bardzo dobrze przeprowadzona, ale przez pięć tygodni nie mogłem trenować. Duży wysiłek fizyczny i opalanie się było zakazane, ponieważ potrzeba było ponad miesiąca, by błona śluzowa nosa zregenerowała się.” – podsumował Morgenstern.

Można byłoby pomyśleć, że dla potrójnego mistrza olimpijskiego taka przerwa będzie dekoncentrująca, szczególnie patrząc na wagę nadchodzącego sezonu. Było jednak zupełnie odwrotnie. „Spędziłem dużo czasu w domu i mogłem pobyć z moją córką Lilly. To po prostu cudowne uczucie, gdy mogę patrzeć, jak jej rośnie.” – odpowiada 26-letni skoczek.

13 czerwca Morgenstern uczestniczył też w ślubie Andreasa Goldbergera i pomagał w jego przygotowaniach. Wyznał, że był to dla niego ogromny zaszczyt, po czym dodał: „Kiedyś również stanę przed ołtarzem, by powiedzieć sakramentalne ‚tak’, ale jeszcze nie dojrzałem do tak poważnej decyzji.”

Na skocznię Thomas Morgenstern wraca za dwa tygodnie. „Z trenerem Heinem Kuttinem pracujemy w Villach. W połowie sierpnia znowu wracam do kardy.” – dokończył skoczek.

Źródło: kleinezaeitung.at

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz