You are currently viewing SARA TAKANASHI i RERUHI SHIMIZU TRIUMFUJĄ w JAPOŃSKICH ZAWODACH w ASAHI

SARA TAKANASHI i RERUHI SHIMIZU TRIUMFUJĄ w JAPOŃSKICH ZAWODACH w ASAHI

Takanashi Sara S.Piwowar3 - SARA TAKANASHI i RERUHI SHIMIZU TRIUMFUJĄ w JAPOŃSKICH ZAWODACH w ASAHI

W japońskiej miejscowości Asahi rozegrano krajowe zawody, w których wzięli udział najlepsi zawodnicy z tego kraju. Zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie rywalizowali na obiekcie Sanbodai (K-60 / HS-68). W swoich kategoriach zwyciężyli: Reruhi Shimizu, Sara Takanashi i Yukiya Sato.

Wśród skoczków najlepszy okazał się młody Reruhi Shimizu (64 i 62 m / 243.4 pkt), drugie miejsce zajął Junshiro Kobayashi (64 i 61 m / 241.5 pkt), a trzecie Daiki Ito (63,5 i 61 m / 238.8 pkt). Tuż poza podium znaleźli się ex aequo dwa zawodnicy – Kenshiro Ito i Fumihisa Yumoto.

Rywalizacja kobiet zakończyła się zwycięstwem Sary Takanashi. Mistrzyni Świata Juniorek skokami na 59,5 i 61,5 metra (228.9 pkt) pokonała drugą Yuki Ito (59 i 59,5 m / 221.9 pkt) i trzecią Ayumi Watase (59,5 i 59 m / 219.4 pkt). Na kolejnych lokatach uplasowały się: 4. Yoshihiko Kasai i 5. Mizuki Yamaguchi.

W kategorii juniorów triumfował Yukiya Saito (60 i 57,5 m / 219.0 pkt) przed Ryoyu Kobayashim (56 i 60 m / 213.9 pkt) i Masamitsu Ito (56 i 60 m /205.2 pkt).

Źródło: japantimes.co.jp / informacja własna