You are currently viewing WANK I WELLINGER DOMINUJĄ NA 23. MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE SKOKÓW

WANK I WELLINGER DOMINUJĄ NA 23. MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE SKOKÓW

script>andreas wm - WANK I WELLINGER DOMINUJĄ NA 23. MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE SKOKÓW

W miniony weekend w niemieckiej miejscowości Rastbüchl odbył się 23. Międzynarodowy Konkurs Skoków. Na skoczni HS 79 rywalizowała między sobą czołówka niemieckich skoczków m.in. z zawodnikami z Czech i Słowacji.

W sobotę na Baptist-Kitzlinger-Schanze odbył się pierwszy konkurs. Zawodnicy rywalizowali w różnych grupach wiekowych. Wśród skoczków urodzonych w latach 1999-2000 bezkonkurencyjny okazał się 13-letni Simon Huttel, syn dyrektora sportowego Horsta Huttela. Ustanowił nowy rekord skoczni, skacząc na odległość 84,5 m. Z notą 247 pkt daleko w tyle pozostawił rywali (drugi zawodnik Constanti Schmid miał notę o 19,5 pkt mniejszą).
Najstarszą kategorię wiekową wygrał Andreas Wank. Zagwarantowały mu to skoki na 78
i 76,5 m. Drugą pozycję zajął Andreas Wellinger (75 i 78 m) a najlepszą trójkę zamknął Karl Geiger, uzyskując dwukrotnie 75,5 m. Poza podium znaleźli się kolejno: Michael Neumayer, Richard Freitag, Severin Freund i Danny Queck. Dopiero na dziesiątym miejscu uplasował się przedstawiciel innej nacji – Czech Jiří Mazoch.

Podium w drugim dniu zawodów nie różniło się bardzo od sobotniego – zwyciężył Andreas Wellinger (74 i 79 m.) przed Andreasem Wankiem (74 i 79,5 m – niższe noty za styl) oraz trzecim Karlem Geigerem, który oddał skoki o długości 73 i 78,5 m. Czwarte miejsce ponownie przypadło Michelowi Neumayerowi, piąte Richardowi Freitagowi, szóste Severinowi Freundowi. Na dziewiątej pozycji uplasował się pierwszy z obcokrajowców – Słowak Tomas Zmoray.

Kolejnym konkursem, w którym wystartuje niemiecka drużyna, będzie inauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix.

źródło: Skispringen.com