You are currently viewing NAJMŁODSI SKAKALI w LETNIM PUCHARZE BIESZCZADÓW w ZAGÓRZU

NAJMŁODSI SKAKALI w LETNIM PUCHARZE BIESZCZADÓW w ZAGÓRZU

Zagorz Zakucie B.Leja - NAJMŁODSI SKAKALI w LETNIM PUCHARZE BIESZCZADÓW w ZAGÓRZU

Dzisiejszy konkurs Letniego Pucharu Bieszczadów w Zagórzu – Mistrzostw Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego upłynął pod znakiem słonecznej pogody i zaciętej rywalizacji najmłodszych zawodników – skoczkiń i skoczków z Polski, Łotwy, Ukrainy i Białorusi. Rywalizowali oni w czterech kategoriach, a zwyciężali: Łotysz – Kristaps Nezhborts, Łotyszka – Sarlote Skele oraz Polacy – Jakub Harat i Bartłomiej Klimowski.

Nezhborts Kristaps B.Leja - NAJMŁODSI SKAKALI w LETNIM PUCHARZE BIESZCZADÓW w ZAGÓRZU

Zawodnicy kategorii junior D (rocznik 2000 i 2001) rywalizowali na obiekcie K-40 (HS-44). Najlepszy – po skokach na 36,5 i 36 metrów – okazał się Jakub Harat z klubu LKS „Klimczok” Bystra. Drugie miejsce zajął reprezentujący Ukrainę Ivan Pylypchuk (35,5 i 36 m), a na najniższym stopniu podium stanął Karol Niemczyk (35 i 33,5 m).

W zmaganiach juniorów E (rocznik 2002 i młodsi) oglądaliśmy polskie podium. Na skoczni K-20 (HS 22) zdecydowanie zwyciężył Bartłomiej Klimowski (23,5 i 22,5 m) z PKS „Olimpijczyk” Gilowice. Drugie miejsce zajął Michał Socha (20 i 22,5 m), a trzecie – Stanisław Majerczyk (19,5 i 21,5 m).

Zagorz LPB Sarlote Skele B.Leja - NAJMŁODSI SKAKALI w LETNIM PUCHARZE BIESZCZADÓW w ZAGÓRZU

W najbardziej prestiżowej kategorii – OPEN (K-40) – wygrał Łotysz Kristaps Nezhborts z OGRES Stils (42,5 i 39,5 m), który ma już za sobą debiut w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym (Val di Fiemme 2013). Drugie miejsce zajął Ukrainiec Dmytro Mazurchuk (39,5 i 38,5 m), a trzecie – jego rodak Vasyl Chava (38 i 37,5 m). Najlepszy z Polaków – Dawid Hreska (37,5 i 35,5 m) znalazł się tuż za podium – na 4. miejscu.

Kategoria OPEN dziewcząt (K-20) także przyniosła triumf Łotwie. Zwyciężyła tamtejsza skoczkini – Sarlote Skele (23 i 22,5 m) deklasując rywalki. Druga była jej rodaczka – Liga Berzina (19 i 19 m), jednak do Skele zabrakło jej kilkadziesiąt punktów. Na trzeciej lokacie uplasowała się Ukrainka – Liliia Romaniuk (18,5 i 19 m). Najlepsza Polka – Katarzyna Harsche (16,5 i 16 m) była czwarta.