You are currently viewing RUSZA LGP W SKOKACH NARCIARSKICH, PRZYSTANEK HINTERZARTEN, Z AHONENEM, BEZ CZOŁOWYCH SŁOWEŃCÓW, SILNI NIEMCY

RUSZA LGP W SKOKACH NARCIARSKICH, PRZYSTANEK HINTERZARTEN, Z AHONENEM, BEZ CZOŁOWYCH SŁOWEŃCÓW, SILNI NIEMCY

hinterzarten adlerschanze dennis - RUSZA LGP W SKOKACH NARCIARSKICH, PRZYSTANEK HINTERZARTEN, Z AHONENEM, BEZ CZOŁOWYCH SŁOWEŃCÓW, SILNI NIEMCY

Już jutro zainaugurowany zostanie po raz 20. cykl zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Pierwszym przystankiem będzie niemieckie Hinterzarten. Równocześnie rozpocznie się również 2. Letnia Grand Prix w skokach narciarskich kobiet.

Szczegółowy program zawodów można znaleźć TUTAJ. W konkursach powalczą zarówno panowie jak i panie. Odbędzie się też konkurs drużyn mieszanych. Na pewno rywalizacja będzie gratką dla kibiców, którzy znajdą się na terenie skoczni Adlerschanze.

Na rozbiegu skoczni zobaczymy m.in. powracającego do sportowej rywalizacji Janne Ahonena! Fiński skoczek po niedawnej wygranej konkursu z cyklu Veikkaus Cup zapewne będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony i udowodnić, że wznowienie kariery było dobrym pomysłem. Udział w konkursie w Hinterzarten będzie pierwszym konkursem rangi międzynarodowej w którym weźmie udział Ahonen po ogłoszeniu swojego powrotu do świata skoków. Obok utytułowanego Fina na skoczni pojawi się Lauri Asikainen oraz Julia Kykkänen. Niestety, ze względu na tak wyglądający skład fińskiej kadry nie zobaczymy ich zespołu w konkursie mieszanym. Podczas weekendowych zawodów Finom nie będzie towarzyszył główny trener, Pekka Niemelä, ponieważ uczestniczy w treningach Janne Happonena w Kuopio. Reprezentacją zaopiekuje się Ari Saukko, trener Ahonena.

W zawodach zobaczymy również Karelaa Nurmsalu, który ściśle współpracował z kadrą Finlandii a także brał udział w cyklu zawodów Veikkaus Cup i wygrał pierwszy konkurs w Rovaniemi.

Również skład słoweńskiej kadry jest już znany. Do Hinterzarten przyjadą skoczkowie: Peter Prevc, Matjaz Pungertar, Andraz Pograjc, Nejc Dezman, Tomaz Naglic, Jaka Hvala oraz Rok Justin. Goran Janus informuje, że Jurij Tepes oraz Robert Kranjec pojawią się na starcie w konkursach w Wiśle. Pod wodzą nowego trenera, Joze Berčič, wśród pań rywalizować będą: Ursa Bogataj, Katja Pozun, Maja Vtic, Eva Logar i Spela Rogelj.

Gospodarze zawodów, z trenerem Wernerem Schusterem na czele ogłosili pełne składy swoich kadr na inauguracyjne konkursy. Powołani skoczkowie to: Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Michael Neumayer, Danny Queck, Andreas Wank oraz Andreas Wellinger. Trener podchodzi do rywalizacji z optymizmem: -"Cieszymy się z pierwszych zawodów, które zostaną u nas rozegrane. Wszyscy są zdrowi i czują się dobrze. Skoczkowie prezentowali ostatnio dobrą formę i na pewno będą chcieli ją pokazać w ten weekend i znaleźć się w czołówce skaczących".

Trener pań, Andreas Bauer, powołał na zawody szeroka grupę: Katharina Althaus, Melanie Faisst, Ulrike Grässler, Anna Häfele, Anna Rupprecht, Juliane Seyfahrt, Ramona Straub, Carina Vogt, Svenja Würth und Veronika Zobel. Niewątpliwie reprezentacja pań jest mocna, silnie obsadzona i ma szansę na walkę z najlepszymi skoczkiniami. Trener jest bardzo zadowolony z możliwości rozegrania w tegorocznym cyklu LGP dwóch konkursów mieszanych.

Pełny terminarz LGP panów można zobaczyć TUTAJ.
Pełny terminarz LGP pań można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: media niemieckie / siol.net / finnjumping.fi

Dodaj komentarz