You are currently viewing AUSTRIACY NA LGP W HINTERZARTEN

AUSTRIACY NA LGP W HINTERZARTEN

kofi kd - AUSTRIACY NA LGP W HINTERZARTEN

Znany jest już ostateczny skład drużyn Austrii na inauguracyjne zawody w skokach w ramach Letniej Grand Prix 2013. W Niemczech wystartuje 4 skoczków i 3 skoczkinie. 

Alexander Pointner powołał do Hinterzarten: Andreasa Koflera, Manuela Fettnera, Stefana Krafta oraz Michaela Hayböcka. Tym samym w zawodach nie wezmą udziału Thomas Morgenstern oraz Gregor Schlierenzauer. 

Trener patrzy z optymizmem na zbliżające się konkursy: -"Zakonczyliśmy cykl szkoleniowy, zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze. Teraz czas zmierzyć się z innymi skoczkami, mimo, że nie wszyscy zawodnicy pojawią się w Hinterzarten."

Do niemieckiej miejscowości przyjadą też Austriaczki. Powołanie otrzymały: Jacqueline Seifriedsberger, Chiara Hölzl i Katharina Keil. Zabraknie swoistej gwiazdy, Danieli Iraschko, która leczy kontuzję więzadeł. 

-"Zawody w Hinterzarten zawsze są mile widziane w naszym cyklu treningowym. Oczywiście nie można ich porównać z zawodami podczas zimy, jednak są bardzo pomocne w pokazaniu naszej wydajności, formy." - mówiła Seifriedsberger.

Letnia Grand Prix rusza już jutro. Jako pierwsze na skoczni pojawią się panie, które o godzinie 11:00 odbędą oficjalny trening. Półtorej godziny później odbędą się kwalifikacje do wieczornego konkursu. Panowie na skoczni wystartują o 15:00 w oficjalnym treningu. 

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz