SKOCZKINIE W WYPOWIEDZIACH PO KONKURSIE

SKOCZKINIE W WYPOWIEDZIACH PO KONKURSIE

takanashi pretorius pozun hibterzarten 2013 - SKOCZKINIE W WYPOWIEDZIACH PO KONKURSIE

Inauguracja damskiego wydania Letniej Grand Prix 2013 w skokach narciarskich za nami. Chociaż w treningach i serii próbnej dominowały przedstawicielki Japonii, to podczas obu serii konkursowych lepiej zaprezentowała się Kanadyjka, Alexandra Pretorius, która pewnie wygrała konkurs w Hinterzarten, wyprzedzając Sarę Takanashi i Katję Pozun. 

Kanadyjska zwyciężczyni nie kryła radości z odniesionego sukcesu. Skocznia HS-108 należała dziś do niej. -„Lubię skocznię tutaj, w Hinterzarten. Naprawdę dobrze się mi dziś skakało. Było gorąco, ale temperatura nie miała wpływu na odległości. Niewiele zmieniłam w swoim treningu względem poprzedniego roku.” – powiedziała Pretorius portalowi berkutschi.com po konkursie. 

Sara Takanashi nie mogła być zadowolona ze swoich prób, nie otrzymała zbyt wysokich not za styl stąd strata punktowa do Alexandry: -„Nie jestem zadowolona ze swoich skoków podczas dzisiejszego konkursu. Wiem, że muszę poprawić wykonanie telemarku już w następnym starcie, a także skoncentrować się na tym elemencie podczas treningów „– skomentowała Japonka. 

Już za kilka godzin czeka nas konkurs drużyn mieszanych. Można być pewnym, że emcocji i walki do ostatniego skoku nie zabraknie! Seria próbna już o 14:00. 

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz