KASAI, DEZMAN I WÜRTH OCENIAJĄ KONKURS MIESZANY NA KONFERENCJI PRASOWEJ

KASAI, DEZMAN I WÜRTH OCENIAJĄ KONKURS MIESZANY NA KONFERENCJI PRASOWEJ

konferencja%20hiza - KASAI, DEZMAN I WÜRTH OCENIAJĄ KONKURS MIESZANY NA KONFERENCJI PRASOWEJ

W dzisiejszym konkursie mieszanym najlepsza okazała się reprezentacja Japonii. Za nimi uplasowali się Słoweńcy, na trzecim miejscu konkurs zakończyli Niemcy. Na konferencji prasowej, która miała miejsce po konkursie, reprezentanci tych państw ocenili krótko swoje dzisiejsze występy.

kasai%20hiza%20sp - KASAI, DEZMAN I WÜRTH OCENIAJĄ KONKURS MIESZANY NA KONFERENCJI PRASOWEJW ekipie zwycięzców głos zabrali Noriaki Kasai i Yuki Ito. „ Nie przeszkadzało mi ciepło. Podobnie jest w Okinawie, gdzie trenuję w takich samych warunkach. Poza tym podobają mi się konkursy mieszane. Motywacją byłyby dalsze takie sukcesy, może medal igrzysk olimpijskich?” – powiedział 41-letni weteran światowych skoków.

Aura nie sprzyjała młodszej koleżance Kasaiego- „Ciężko było mi utrzymać swoją wagę w takim upale. Czuję jakbym traciła nad nią kontrolę”- dodała Yuki Ito.

Wśród drugich dziś Słoweńców głos zabrali panowie: Matjaz Pungertar i Nejc Dežman. „Moje skoki dzisiaj były dalekie od ideału, ale raczej w porządku. Dobrze było sprawdzić się na tle konkurencji, rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze.”- powiedział Pungertar.

„Jestem zadowolony ze swoich obydwóch prób. Dwa dobre skoki dały mi wiele radości. Cieszy mnie też forma konkursu mieszanego. Ta ciekawa zmiana sprawia, że rywalizacja jest inna niż w pozostałych zawodach” tak podsumował swoje wrażenia  Nejc Dežman.

U trzecich dzisiaj Niemców głos zabrała skoczkini Svenja Würth. „Cieszę się, że mogłam zadebiutować w konkursie mieszanym. Niestety, moje skoki nie były takie jak  sobie wyobrażałam, właściwie to najsłabsze z tych dwóch dni. Przede mną dużo czasu i poprawek. Co sądzę o konkurencji mieszanej? Uważam mix za konkurencję interesującą, bo możemy zwrócić na siebie większą uwagę. Ponadto, jest to piękny i ciekawy konkurs, w którym zainteresowanie jest także na skokach narciarskich kobiet. Myślę, że ten turniej będzie w przyszłości coraz większe znaczenie, a może nawet zobaczymy taki konkurs na igrzyskach „.

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz