ADAM MAŁYSZ NADAL ROZPOZNAWALNY DLA SPOŁECZEŃSTWA

ADAM MAŁYSZ NADAL ROZPOZNAWALNY DLA SPOŁECZEŃSTWA

malysz adam b.leja - ADAM MAŁYSZ NADAL ROZPOZNAWALNY DLA SPOŁECZEŃSTWA

Między 6 a 11 lipca br. przeprowadzono badanie rozpoznawalności polskich sportowców. Mimo, że od zakończenia sportowej kariery Adama Małysza minęło sporo czasu, a Orzeł z Wisły zmienił skoki narciarskie na rajdy samochodowe, nadal jest rozpoznawany przez czterech na pięciu Polaków, którzy wzięli udział w badaniu Pentagon Research. Małysz jest zdecydowanym liderem wśród innych polskich sportowców. 

W badaniu uczestniczyło 1015 respondentów z panelu badawczego Pentagon Online. Badani uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać sportowca pokazanego na zdjęciu i określić jego imię i nazwisko bądź samo nazwisko. Próba jest reprezentatywna pod wzgledem wieku i płci Polaków w wieku 18-59 lat. Klasyfikowani byli tylko ci respondenci, którzy prawidłowo rozpoznali ukazanego na zdjęciu sportowca.  

Adam Małysz zdeklasował rywali, pierwsze miejsce zajął z wynikiem 83,7%. Tuż za byłym skoczkiem znalazła się tenisistka, Agnieszka Radwańska (77,6%), a na trzeciej lokacie uplasował się Robert Kubica (66,7%).

Innymi skoczkami rozpoznawanymi przez badanych z panelu badawczego byli Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Zdecydowanie wyżej w rankingu znalazł się Żyła, zajął 12. miejsce (41%). Mistrz Świata z Val di Fiemme badanie zakończył na 17. pozycji (23,6%). 

Całościowe wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Równocześnie Adam Małysz przez badanych nadal kojarzony jest z TVP. Można przypuszczać, że stało się tak za sprawą transmisji konkursów skoków z udziałem Adama Małysza w czasie jego kariery, przez właśnie TVP, ogólno bardziej dostępną niż Eurosport. Istotną informacją jest także fakt, że 60% badanych nie wskazało w której stacji Małysz był ekspertem w zakresie skoków narciarskich zeszłej zimy.

Wyniki można zonaczyć TUTAJ.

Źródło: pentagon-research.com

Podziel się:

Dodaj komentarz