CZOŁÓWKA KONKURSU OCENIA WYSTĘP W HINTERZARTEN

CZOŁÓWKA KONKURSU OCENIA WYSTĘP W HINTERZARTEN

freitag%20hiza%20fot.%20sp - CZOŁÓWKA KONKURSU OCENIA WYSTĘP W HINTERZARTEN

W konferencji prasowej zorganizowanej po konkursie indywidualnym w Hinterzarten głos zabrali główni aktorzy dzisiejszego widowiska. Wypowiadali się reprezentanci gospodarzy i rewelacja dnia, trzeci w konkursie Matjaz Pungertar.

 

Zwycięzca konkursu wypowiadał się nad wyraz skromnie. „Widać, że działamy dobrze jako zespół, nawet jeśli niektórzy zawodnicy skakają poniżej swoich możliwości. Dla nas, Letnia Grand Prix jest tylko etapem pośrednim. Drugi skok miałem dobry, pomógł mi też silny wiatr. Kiedy wyleciałem wysoko w powietrze, przypomniałem sobie jak Andreas (Wank przyp. red) upadł wczoraj. Dlatego skróciłem trochę skok”- podsumował Richard Freitag.

Wellinger Andreas 2 S.Piwowar - CZOŁÓWKA KONKURSU OCENIA WYSTĘP W HINTERZARTENDrugi dzisiaj Andreas Wellinger wspomniał już o kolejnych konkursach LGP: „Wrażenie jest dobre. Mieliśmy dobry start w zespole, a w dzisiejszym konkursie pokazałem dwa najlepsze skoki w Hinterzarten w ogóle. Z drugiej strony to jest wciąż początek sezonu, pierwszy etap przygotowań do zimy i Soczi. Teraz przejedziemy do Wisły – wtedy zostanie podjęta decyzja, kto pojedzie do Courchevel i Einsiedeln „.

Słoweński skoczek, trzeci dziś Matjaz Pungertar wspomniał że nie spodziewał się tak wysokiej lokaty. „Pokazałem dwa dobre skoki – ale nie spodziewałem się, że skończę na trzecim miejscu. Wiatr był sprawiedliwy dla wszystkich skoczków. Teraz wracamy do domu, ale tylko na jeden dzień, a potem jedziemy do Wisły.”

Oprócz najlepszej trójki głos zabrali pozostali reprezentanci gospodarzy. „Moje skoki były bardzo dobre dzisiaj. Więcej szczęścia miałem jednak w treningach. Cieszę się z wyników moich kolegów z drużyny. Podwójne zwycięstwo to dobry znak.”- dodał Severin Freund.

Zadowolenia nie krył kolejny młody skoczek z kadry trenera Wernera Schustera, Karl Geiger. „Jestem naprawdę bardzo zadowolony z mojego występu. Drugi skok był znów lepszy, pozwolił awansować o kilka miejsc. Teraz tym samym składem podróżujemy do Polski, a potem zobaczymy. „

wank%20andy%20fot.%20sp - CZOŁÓWKA KONKURSU OCENIA WYSTĘP W HINTERZARTENAndreas Wank odniósł się do nowych rozwiązań stosowanych w swoim kombinezonie. Zapewnił, że upadki nie będą miały dla niego groźnych konsekwencji. „Miałem pewne problemy z materiałem. W czwartek w treningu nie mogłem normalnie przetestować kombinezonu. Zdecydowałem się na zastępczy, w którym oddałem najdłuższy skok. Niestety, w miejscu gdzie lądowałem była sucha nawierzchnia, przez co upadłem do przodu. Przy okazji uszkodziłem buty do skakania, a nowe nie współgrają z resztą. Czeka mnie czas dopracowania optymalnych rozwiązań, szczególnie przy kombinezonach zimowych. Na szczęście, upadki były niegroźne, oprócz problemów z nogą nic mi się nie stało. „

Szósty dziś Michael Neumayer tak podsumował konkurs: „Szóste miejsce to dobry wynik. Jednak nie wyciągajmy z wyników daleko idących wniosków. Wielu skoczków nie jest w formie, ale będą ją mieli w zimie. Latem chcemy się rozwijać. Także ze sprzętem, który testujemy. Przed Pucharem Świata musimy jeszcze dużo udoskonalić, wiele rozwiązań stosowanych zimą jest innych niż latem. „

 

informacja prasowa

Podziel się:

Dodaj komentarz