FIS Cup SZCZYRK: WOJCIECH GĄSIENICA- KOTELNICKI ZWYCIĘŻA W DRUGIM Z KONKURSÓW

FIS Cup SZCZYRK: WOJCIECH GĄSIENICA- KOTELNICKI ZWYCIĘŻA W DRUGIM Z KONKURSÓW

fis logo - FIS Cup SZCZYRK: WOJCIECH GĄSIENICA- KOTELNICKI ZWYCIĘŻA W DRUGIM Z KONKURSÓW

W niedzielnym konkursie FIS Cup rozgrywanym w Szczyrku najlepszy okazał się Wojciech Gąsienica- Kotelnicki. Polski skoczek uzyskiwał w swoich skokach 102,5 i 100 metrów. Pozostałe miejsca na podium obsadzili Niemcy: drugi był Nicklas Wangler, a trzeci David Winkler.

 

Podobnie jak wczoraj to polscy skoczkowie dominowali w konkursie– w czołowej czternastce znalazło się aż ośmiu „biało-czerwonych”. Za Gąsienicą- Kotelnickim punktowali odpowiednio: Grzegorz Miętus (4. miejsce), Adam Ruda (7.), Jakub Kot (8.), Łukasz Rutkowski (10.), Przemysław Kantyka (11.), Andrzej Zapotoczny (13.) i Jakub Wolny (14.)

Zapunktowali ponadto: Stanisław Biela (17.), Artur Kukuła i Dawid Kanik (ex aequo 22.) i Andrzej Stękała (30.) w sumie punkty zdobyło dziś 12-stu Polaków. W konkursie wzięło udział 90 skoczków.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął David Winkler, dzisiaj trzeci skoczek (215 punktów). Drugi jest Marco Grigoli (200), trzeci Tobias Bogner (170). Na czwarte miejsce po dzisiejszym zwycięstwie wskoczył Wojciech Gąsienica- Kotelnicki (150 ).

Kolejne konkursy FIS Cup już 1 i 2 sierpnia w fińskim Kuopio (HS 127)

 

PEŁNE WYNIKI FIS Cup W SZCZYRKU

KLASYFIKACJA GENERALNA FIS Cup 

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz