REFLEKSJE PO HINTERZARTEN: SKOKI POLAKÓW BĘDĄ LEPSZE

REFLEKSJE PO HINTERZARTEN: SKOKI POLAKÓW BĘDĄ LEPSZE

Biegun Krzysztof A.Sierotnik - REFLEKSJE PO HINTERZARTEN: SKOKI POLAKÓW BĘDĄ LEPSZE

W pierwszym konkursie Letniego Grand Prix zapunktowała piatka Polaków: Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki i Bartłomiej Kłusek. Wyniki, a szczególnie nastawienie kadry pozwala wierzyć, że będzie jeszcze lepiej.

Wynik Kamila Stocha, po treningowych słabych próbach, bez wątpienia satysfakcjonuje kibiców. Skoczek w wywiadzie dla naszego portalu powiedział, że przed konkursami w Wiśle jest nastawiony pozytywnie i liczy na lepszy wynik. Konkursowe skoki Stocha, Krzysztofa Bieguna oraz nieobecnych w drugiej serii Krzysztofa Miętusa i Piotra Żyły wziął „pod lupę” trener Łukasz Kruczek.

„Konkursowe skoki Kamila były podobne to tego z kwalifikacji. Ze skoku na skok są coraz lepsze. Piotrek skacze ostatnio bardzo nieregularnie. Ma lepsze próby, ale dziś wyszło więcej kombinacji na minus. W obydwóch skokach konkursowych Krzyśka jak i tym w serii próbnej brakowało energii w odbiciu”. Przypomnijmy- Miętus zakończył dziś konkurs na 36. miejscu, Żyła był 34.

Bez wątpienia pozytywnym zaskoczeniem lata w polskiej ekipie jest Krzysztof Biegun. Po trzech podiach w obecnym Letnim Pucharze Kontynentalnym ( w tym jedno zwycięstwo) Krzysiek zaliczył udany występ w wyższych rangą zawodach Letniego Grand Prix- zajął dziś 12. lokatę po świetnym drugim skoku. Wysoki poziom, który prezentował Biegun już wcześniej, nie umknął uwadze trenerowi pierwszej kadry. „To kolejny zawodnik z dużym potencjałem”- dodaje Łukasz Kruczek.

Trener skomentował także wiązania stosowane przez Andreasa Wanka, ocenił postępy kadry jako dobre i wspomniał o powołaniu kadry na nadchodzące LGP w Wiśle. „Obserwujemy rozwiązania stosowane przez inne ekipy, te stosowane przez Wanka zostały już wcześniej zaprezentowane. Widać że są ciekawe, lecz stwarzają dodatkowe problemy. Kierunek obrany przez nas oceniam jako właściwy. Kadrę na Wisłę podamy we wtorek”

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz