ŁUKASZ KRUCZEK PODAŁ NAZWISKA 13 POLAKÓW NA LGP w WIŚLE

ŁUKASZ KRUCZEK PODAŁ NAZWISKA 13 POLAKÓW NA LGP w WIŚLE

kruczek lukasz hala sp wm - ŁUKASZ KRUCZEK PODAŁ NAZWISKA 13 POLAKÓW NA LGP w WIŚLE

Trener kadry polskich skoczków narciarskich Łukasz Kruczek przedstawił dziś nazwiska trzynastu skoczków, którzy będą reprezentować nasz kraj w nadchodzących konkursach Letniej Grand Prix w Wiśle (1-3 sierpnia).

czwartkowych treningach i kwalifikacjach wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Krzysztof Leja oraz Andrzej Zapotoczny.

Polacy mają już za sobą inaugurację LGP w Hinterzarten (miniony weekend). Poniedziałek przeznaczony był na regenerację, natomiast już dziś nasi skoczkowie stawili się na porannych treningach na Wielkiej Krokwi (zawodnicy z okolic Zakopanego) oraz w Wiśle-Malince (zawodnicy z Beskidów). „Oba treningi udało się przeprowadzić. W Zakopanem pogoda dopisała i wiatr nie przeszkadzał, natomiast w Wiśle wichura na chwilę wstrzymała skoki, jednak ostatecznie trening udało się dokończyć. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i zdolni do treningu” – powiedział trener Łukasz Kruczek.

Polscy skoczkowie pojawią się na skoczni dopiero na oficjalnych treningach przed LGP – w czwartek. Do tego czasu będą jednak trenować w inny sposób. „Wykonujemy teraz mocny trening, ćwiczymy elementy motoryki i siły na sali gimnastycznej. Naszym celem jest zima i to do niej się przygotowujemy” – podkreślił polski szkoleniowiec.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz