DAVID ZAUNER ODDAŁ PIERWSZE SKOKI PO KONTUZJI

DAVID ZAUNER ODDAŁ PIERWSZE SKOKI PO KONTUZJI

zauner david kd - DAVID ZAUNER ODDAŁ PIERWSZE SKOKI PO KONTUZJI

Austriacki skoczek, po kontuzji wiązadeł w grudniu ubiegłego roku, oddał w tym tygodniu swoje pierwsze skoki na obiekcie w Ramsau. Teraz ma nadzieję, że uda mu się wystąpić w Hinzenbach, w czasie przedostatniego konkursu z cyklu Letniej Grand Prix.


David Zauner w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy mógł tylko obserwować poczynania kolegów z kadry, zarówno na zawodach, jak i w czasie treningów.

„Byłem bardzo zdenerwowany, bo nie wiedziałem jak wszystko dalej się potoczy.” – powiedział zawodnik, dodając: –„Na szczęście wszystko się dobrze ułożyło i teraz jestem po prostu bardzo szczęśliwy!”

28-letni skoczek, którego już po raz drugi dopadła kontuzja więzadła krzyżowego jest nadal bardzo zmotywowany do pracy i treningów, mimo niepowodzeń.

„To oczywiście nie jest łatwe, kiedy trenujesz przez cały rok i w zimie dopada cię kontuzja, wykluczająca cię z walki o jak najlepsze lokaty. To zdecydowanie nie jest najlepsza motywacja. Nie jestem jednak typem człowieka, który chowa głowę w piasek i się poddaje. Chcę się podnosić, znowu i znowu, by potem móc być wynagrodzonym za wysiłek.” – wyjaśnił Zauner.

Austriak chce aktywnie dołączyć do kadry jeszcze tego lata. Nadal będzie trenował w Salzburgu, jednak najważniejszym celem na chwilę obecną jest dla niego ponowne wystąpienie w zawodach.

„Jeśli będzie to możliwe bardzo chciałbym wystąpić w jednym lub dwóch konkursach Letniej Grand Grix. Byłbym szczęśliwy, skacząc we wrześniu w Hinzenbach.” – powiedział 28-latek.

Ponadto Zauner ma pojawić się w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz