You are currently viewing FAIRALL i HENDRICKSON WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA USA

FAIRALL i HENDRICKSON WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA USA

hendrickson sarah 2 s.piwowar - FAIRALL i HENDRICKSON WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA USA

4 sierpnia na skoczni K-120 w amerykańskim Park City rozegrano mistrzostwa krajowe zarówno skoczków i skoczkiń. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sarah Hendrickson, a wśród mężczyzn – Nick Fairall.

Po raz pierwszy w karierze mistrzowski tytuł w konkursie mężczyzn zdobył Nick Fairall. Zapewniły mu to skoki na odległość 125,5 i 131,5m (łączna nota 260,6 pkt). Drugie miejsce zajął Nick Alexander (122,5 i 124,5m; 242,1 pkt), który był bardzo zadowolony z efektu swojej pracy: „Starałem się popracować nad wyjściem z progu, teraz jest ono znacznie płynniejsze. Pracowałem także nad pozycją w locie. Jak widać, starania przyniosły rezultaty". Na najniższym stopniu podium stanął trenujący przez dwa ostatnie lata w Norwegii, Chris Lamb (115,5 i 121,5m; 218,1 pkt), który po zawodach mówił, że "to wspaniałe uczucie zdobyć medal mistrzostw kraju, ale moje skoki nadal nie są na 100%. Muszę jeszcze popracować na kilkoma elementami".

Zawodnicy amerykańskiej kadry narodowej (Nick Fairall i Mike Gladser) wezmą udział w następnych zawodach Letniej Grand Prix, które odbędą się w Courchevel. Trener Clint Jones nie może doczekać się powrotu do Europy: „Skoki Nicka są coraz lepsze, widać dużą powtarzalność, od początku lata poczynił znaczne postępy".

Podczas zawodów padł nowy rekord skoczni, a ustanowił go jeden z zawodników z Kanady, którzy również brali udział w konkursie – Mackenzie Boyd-Clowes (128 i 139m; 269,6 pkt).

W konkursie pań bezsprzecznie zwyciężyła Sarah Hendrickson (125,5 i 111m; 222,1 pkt), za nią uplasowała się Jessica Jerome (120 i 111m; 209,8 pkt), a Lindsey Van była trzecia (108,5 i 104m; 174,5 pkt).

Źródło: berkutschi.com / informacja własna