ALEXANDRA PRETORIUS KONTUZJOWANA – TO MOŻE BYĆ DLA NIEJ KONIEC SEZONU

ALEXANDRA PRETORIUS KONTUZJOWANA – TO MOŻE BYĆ DLA NIEJ KONIEC SEZONU

pretorius alexandra s.piwowar hiza - ALEXANDRA PRETORIUS KONTUZJOWANA - TO MOŻE BYĆ DLA NIEJ KONIEC SEZONU

Niepokojące informacje dotarły do nas z francuskiego Courchevel, gdzie w środę miał rozpocząć się kolejny konkurs z cyklu Letniej Grand Prix. Liderka generalnej klasyfikacji kobiet – Kanadyjka – Alexandra Pretorius podczas treningu na obiekcie HS 96 w Courchevel odniosła poważną kontuzję, która pod znakiem zapytania stawia jej kolejne występy na skoczni tego lata.

 

Jej trener – Gregor Linsig wstępnie przyznał, że raczej nie zobaczymy już młodej skoczkini w zawodach LGP. Obecnie Pretorius jest już w drodze do kanadyjskiego Calgary, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

„Alexandra skakała na skoczni 90-metrowej, to były bardzo udane próby przez cały dzień w jej wykonaniu. W pierwszym skoku podczas treningu popołudniowego wylądowała na 94 metrze, ale jej kolano skręciło się podczas lądowania. Następnie upadła na bok, ponieważ nie mogła tego ustać. To w rzeczywistości katastrofa – i chyba koniec lata dla niej” – powiedział nam tuż po upadku trener Linsig.

Jak się okazuje, Pretorius najprawdopodobniej zerwała więzadło krzyżowe w prawym kolanie i doznała urazu łąkotki. To stawia pod sporym znakiem zapytania cały sezon 2013/2014 w wykonaniu utalentowanej 17-latki – łącznie z udziałem w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz