SKŁAD SŁOWEŃCÓW NA KONKURSY LETNIEJ GRAND PRIX WE FRANCJI I SZWAJCARII

SKŁAD SŁOWEŃCÓW NA KONKURSY LETNIEJ GRAND PRIX WE FRANCJI I SZWAJCARII

klinec ema - SKŁAD SŁOWEŃCÓW NA KONKURSY LETNIEJ GRAND PRIX WE FRANCJI I SZWAJCARII

W  środę, we francuskim Courchevel będą miały miejsce następne zawody z cyklu Letniego GP w skokach narciarskich. Tak jak w Hinterzarten tak i we Francji będą rywalizować panie i panowie. Odbędzie się konkurs drużynowy mieszany oraz konkurs indywidualny kobiet i mężczyzn. Słoweńcy odkryli karty i wiemy, kto będzie ich reprezentował. 

Skład żeńskiej drużyny Słowenii na te zawody to: Katja Požun, Maja Vtic, Eva Logar, Ursa Bogataj, Špela Rogelj i po raz pierwszy Ema Klinec. Ta ostatnia poimo wcześniejszych obostrzeń wiekowych (minimum 16 lat w PŚ, LGP i MŚ) dostanie prawo startu w wyższej randze zawodów. Klinec wystartuje jednak tylko w indywidualnym konkursie na obiekcie HS96, w konkursie mieszanym jej nie zobaczymy.

Także trener męskiej kadry, Goran Janus podał skład swojej drużyny na nadchodzące zawody. Słowenię reprezentować będą: Robert Kranjec, Jurij Tepes, Peter Prevc, Jaka Hvala, Matjaz Pungertar, Jernej Damjan oraz Nejc Dezman. W takim składzie Słoweńcy pojadą też do Szwajcarii na konkurs w Einsiedeln. W prawie niezmienionym składzie Słoweńcy pojadą także do Hakuby (23-24.08). Do Japonii nie zawitają tylko Prevc i Hvala, których zastąpią Rok Justin i Andraz Pograjc.

Źródło: sloski.si

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz