You are currently viewing KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ – SkokiPolska.pl (ETAP II)

KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ – SkokiPolska.pl (ETAP II)

wizualizacja - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl (ETAP II)

O północy zakończyliśmy przyjmowanie odpowiedzi na pierwszą część pytań konkursu historycznego. Przedstawiamy odpowiedzi na pierwsze 5 pytań, a także drugą część konkursu – zapraszamy do udziału. Atrakcyjne nagrody w postaci odznaki z Mistrzostw Świata FIS 1962 w Zakopanem, najnowszego plakatu z autografem Piotra Żyły oraz kart z autografami skoczków (Schlierenzauer, Ito, Miętus) – czekają!

 

Przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi na pytania z I części konkursu:

1. Elżbieta Michalewska-Ziętkiewiczowa, 1922 r., Worochta.

2. 1922 r. – Karel Koldowsky (Czechosłowacja).

3. Międzynarodowe Zawody Narciarskie F.I.S., a zarazem X. Mistrzostwo Polski w Zakopanem w czasie od 5 do 10 lutego 1929 roku. Podium:
 
1. Sigmund Ruud (Norwegia)
2. Christian Johansson (Norwegia)
3. Hans Kleppen (Norwegia)

4. Płk. dypl. inż. Aleksander Bobkowski prezes PZN w latach 1920-1923 i 1924-1939, II wiceminister komunikacji.

5. Zgłoszono 68 zawodników (startowało 46, sklasyfikowano 30). 1. miejsce Josef Bradl (Niemcy), 30. miejsce Adam Becker-Giewont (Polska).

Najwięcej problemów sprawiło pytanie drugie. Chodziło w nim o I. Międzynarodowe Zawody Narciarskie w Zakopanem, które odbyły się w dniach 19-21 lutego 1922. Mistrzem Tatr został na nich Karel Koldowsky z Czechosłowacji. Ponieważ pytanie mogło być błędnie zrozumiane, wszystkim którzy odpowiedzieli, że był to I. Międzynarodowy Dzień Narciarski w Zakopanem, który odbył się dnia 28 marca 1910 roku (pierwotnie planowany na 13 marca), a Mistrzem Tatr został Jan Jarzyna ze Lwowa, przyznaliśmy 0,5 pkt.

Klasyfikacja konkursu zostanie podana w dniu dzisiejszym na portalu SkokiPolska.pl, a także na naszym profilu na Facebooku.

 

Przedstawiamy tymczasem kolejne pytania, które składają się na II etap konkursu wiedzy historycznej o skokach narciarskich SkokiPolska.pl:

6. W którym roku i gdzie odbył się pierwszy w Polsce konkurs skoków narciarskich?

7. Kto widnieje na tej fotografii i za jakie zwycięstwo otrzymał ten puchar?

Pytanie7 - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl (ETAP II)

8. 18 lutego 1928 roku został rozegrany konkurs skoków o Mistrzostwo Olimpijskie w St. Moritz. Podaj Podium tego konkursu wraz z notami końcowymi i miejsce najlepszego z Polaków. Ponadto rozpoznaj przynajmniej jednego z zawodników na załączonym zdjęciu.

Pytanie8 - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl (ETAP II)

9. Poniższa fotografia przedstawia polityka pod którego protektoratem odbyły się Mistrzostwa Świata FIS w 1929 i 1939 roku w Zakopanem. Kto to jest i jaką ważną funkcję państwową pełnił?

Pytanie9 - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl (ETAP II)

10. Podczas jakich zawodów międzynarodowych Stanisław Marusarz został dotkliwie pokrzywdzony przez sędziów? Które ostatecznie zajął miejsce, a kto wygrał te zawody?

Odpowiedzi na pytania prosimy przesyłać na adres mailowy: konkursy.skokipolska@gmail.com z podaniem danych korespondencyjnych.

Na przysyłanie odpowiedzi macie czas do niedzieli włącznie - powodzenia !

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz