You are currently viewing JOCHEN DANNEBERG: „DOMINACJA NIEMIEC i POLSKI JEST WYNIKIEM KONSEKWENTNEJ PRACY”

JOCHEN DANNEBERG: „DOMINACJA NIEMIEC i POLSKI JEST WYNIKIEM KONSEKWENTNEJ PRACY”

Niemcy B.Leja - JOCHEN DANNEBERG: "DOMINACJA NIEMIEC i POLSKI JEST WYNIKIEM KONSEKWENTNEJ PRACY"

Jochen Danneberg, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonach 1975/76 i 1976/77, były trener kadry Korei Południowej, Szwajcarii, Holandii, USA i Chin w wywiadzie dla portalu Berkutschi.com opowiada o swoim zdrowiu, planach na przyszłość i aktualnej sytuacji w męskich skokach.

"Ostatnio miałem zaburzenia rytmu serca. Prawdopodobnie była to pochodna zapalenia mięśnia sercowego, które miałem chyba rok temu. Teraz jestem ponownie w dobrej formie i gotowy do pracy. Aktualnie nie mam żadnych ofert. Gdybym miał dostać jakąś w krótkim czasie, na pewno ją rozważę. Szczególnie jeśli będzie pochodziła od zespołu kobiet." - zapewnił.

"Dominacja Niemiec i Polski w LGP jest wynikiem konsekwentnej pracy. Myślę, że te zespoły mogą dominować również w zimie. Cała niemiecka drużyna jest bardzo silna, oprócz czterech zawodników którzy są w czołówce LGP, jest jeszcze Severin Freund, który był najlepszym Niemcem ostatniej zimy." - powiedział Danneberg.

"Jest mi ciężko powiedzieć czy Martin Schmitt ma szansę na wejście do kadry A. Nie wiem w jaki sposób trenuje i co teraz robi. Oczywiście będzie to dla niego trudne, będzie musiał pokazać się z jak najlepszej strony by zdobyć miejsce w drużynie, ale nie chcę mówić, że to niemożliwe. Teraz to Janne Ahonen pokazuje czego można dokonać. Widziałem go ostatnio w Hinterzarten i jest znakomicie wytrenowany i myślę, że jest w stanie osiągnąć cel, który sobie postawił." - zakończył doświadczony szkoleniowiec.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Źródło: berkutschi.com

 

 

 

Dodaj komentarz