FINOWIE PRZED NOWYM SEZONEM ZIMOWEGO PUCHARU ŚWIATA

FINOWIE PRZED NOWYM SEZONEM ZIMOWEGO PUCHARU ŚWIATA

ahonen janne b.leja - FINOWIE PRZED NOWYM SEZONEM ZIMOWEGO PUCHARU ŚWIATA

Finowie z nadzieją patrzą w nadchodzący sezon zimowego Pucharu Świata. Janne Ahonen powrócił do skakania i prezentuje się najlepiej z kadrowiczów. Janne Happonen wytrwale się rehabilituje. Reszta skoczków pracuje nad formą.

Fińscy skoczkowie podczas letnich cykli treningowych szkolili się w rodzinnej Finlandii oraz poza granicami, w Niemczech. W Oberstdorfie na fińską kadrę w składzie: Lauri Asikainen, Anssi Koivuranta, Janne Ahonen, Ville Larinto i Olli Muotka, czekały dobre warunki do treningu.

-„Mamy przed sobą wiele trudnych wyzwań. Podczas obozu doskonalimy technikę. Lato jest priorytetem do wzrostu wydajności i znalezienia dla każdego ze skoczków własnego poziomu.”- powiedział trener, Pekka Niemelä.

W dotychczasowych konkursach Letniej Grand Prix uczestniczyło tylko dwóch fińskich skoczków: Ahonen i Asikainen. Najlepiej prezentuje się Ahonen, który po czterech konkursach zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Obecność wielkiego skoczka, jakim niewątpliwie jest Ahonen podziałała motywująco na młodszych kolegów z drużyny.

-„Janne nas inspiruje. Kompleksowe działanie jest skupione na reżimie treningowym. Żeby coś osiągnąć trzeba dążyć do tego w pełni.” – skomentował dla portalu yle.fi Olli Muotka.

-„Powrót Janne Ahonena przyniesie nam entuzjazm w powrocie do skakania na odpowiednim poziomie” – dodał Larinto.

Sam Ahonen również jest zmotywowany do ciężkiej pracy. Mówi, że fizycznie czuje się bardzo dobrze, nawet lepiej niż kiedykolwiek. Na pewno perspektywa olimpijskiego medalu jest odpowiednią motywacją do podjęcia wysiłków.

-„Jedynym celem jest powrót do światowej czołówki oraz optymalne przygotowanie się do sezonu olimpijskiego.” – zdradził popularny Maska.

Tak jak nie oglądaliśmy Muotki w ostatnich konkursach, tak też nie widzieliśmy Ville Larnito. Po dotkliwej kontuzji, której Ville doznał w konkursie noworocznym w 2011 roku w Garmisch-Partenkirchen odczuwał dolegliwości ze strony kolan.

-„Miałem trudny czas po kontuzji. Było bardzo ciężko. Dyskomfort w kolanie zniknął. Odbyłem pierwsze w tym sezonie treningi bez tego dyskomfortu. Nastawienie do zimy mam znacznie lepsze niż w zeszłym sezonie.” – zdradził Larinto.

Do zdrowia wraca również Anssi Koivuranta.
-„Dolegliwości ze strony kolana dokuczały mi jeszcze jakiś czas po zabiegu. Musimy wykonać ciężką pracę, która doprowadzi do tego, że będę mógł trenować w pełni. Jestem przekonany, że ciężki trening przyniesie efekty. Ostatnie zimy w naszym wykonaniu jakie były, wie każdy, żaden z nas nie chce powtórki.”- powiedział Anssi.

Finowie następny obóz szkoleniowy rozpoczynają 26 sierpnia.

Źródło: yle.fi / finnjumping.fi / ess.fi

Podziel się:

Dodaj komentarz