You are currently viewing ARTHUR ROYER, SEBASTIEN LACROIX I RONAN LAMY CHAPPUIS ZWYCIĘŻAJĄ WE FRANCJI

ARTHUR ROYER, SEBASTIEN LACROIX I RONAN LAMY CHAPPUIS ZWYCIĘŻAJĄ WE FRANCJI

lamy chappuis ronan b.leja - ARTHUR ROYER, SEBASTIEN LACROIX I RONAN LAMY CHAPPUIS ZWYCIĘŻAJĄ WE FRANCJIW ostatni weekend (16-18 sierpnia) na trzech francuskich skoczniach w Gérardmer, Chaux-Neuve i Les Rousses odbyły się krajowe zawody z cyklu Francuskiej Grand Prix. Zwycięzcami okazali się kolejno Arthur Royer, Sebastien Lacroix oraz Ronan Lamy Chappuis.

Podczas kiedy najlepsi skoczkowie świata konkurują w zawodach Letniej Grand Prix, pozostali wzięli udział w innych zawodach. Pierwszy konkurs, który odbył się w Gérardmer, padł łupem Arthura Royera. Jego skoki na odległość 67 i 69 metrów dały najwyższą notę w konkursie – 248,1 pkt. Tuż za nim uplasował się Niemiec Christian Fendt, który osiągnął identyczne odległości, lecz gorsze lądowanie pozbawiło go kilku punktów i musiał zadowolić się drugim miejscem (245,1 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się David Viry (66 i 71m, 243,3 pkt).
Pełne wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Kombinator norweski Sebastien Lacroix triumfował w konkursie rozegranym w Chaux-Neuve. Zagwarantowały mu to skoki na 56 i 55,5 metra (221 pkt). Drugie miejsce zajął Julien Faivre-Rampant - mimo dalekich skoków (56 i 54,5m) do zwycięzcy stracił aż 10 pkt. Trzecie miejsce zajął kolejny kombinator, Wilfried Cailleau (212,4 pkt).

Rodzina Lamy Chappuis nie dała szans rywalom podczas ostatnich zawodów rozgrywanym w Les Rousses. Zwyciężył Ronan Lamy Chappuis (81,5 i 79,5m: 247,3 pkt) z przewagą aż 28,4 pkt nad swoim kuzynem Jasonem Lamy Chappuis (75 i 74m). Na trzecie miejsce wskoczył Sebastien Lacroix (71 i 74,5 m: 212,2 pkt).

Nie tylko panowie skakali podczas tego weekendu – w Chaux-Neuve pokazały się również panie. Najlepszą z nich okazała się debiutująca podczas LGP w Courchevel Marie Hoyau.

Francuskie Grand Prix powróci po dwumiesięcznej przerwie, 13 października w Courchevel. Finał odbędzie się kilka dni później w Autrans. Przed zakończeniem tych krajowych zawodów, skoczków z Francji i Szwajcarii czekają jednak krajowe mistrzostwa na skoczni w Chaux-Neuve (4-6 października).

Źródło: skispringen-news.de