KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „ZWYCIĘSTWO BARDZO PRZYJEMNE, CHOĆ z POCZĄTKU BYŁO NIEDOWIERZANIE”

KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „ZWYCIĘSTWO BARDZO PRZYJEMNE, CHOĆ z POCZĄTKU BYŁO NIEDOWIERZANIE”

Biegun Krzysztof S.Piwowar - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "ZWYCIĘSTWO BARDZO PRZYJEMNE, CHOĆ z POCZĄTKU BYŁO NIEDOWIERZANIE"

Krzysztof Biegun odniósł dziś w Hakubie pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach z cyklu Letniej Grand Prix, co jest jest niewątpliwie największym osiągnięciem młodego skoczka z Gilowic. „Uczucie bardzo przyjemne, choć z początku lekkie niedowierzanie” – przyznał reprezentant polski po triumfie w Japonii.

 

„Moje skoki były bardzo dobre, szczegónie ten drugi [129 m]. Był jeden z lepszych tego lata, jakie skakałem. Zwycięstwu towarzyszyło bardzo przyjemne uczucie, choć z początku było lekkie niedowierzanie. W czasie konkursu nie myślałem 'mogę wygrać'. Nawet po drugim skoku nie wiedziałem, że będę prowadził. Mysłałem, że przede mną skakali dalej” – powiedział Biegun.

biegun krzysztof b leja - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "ZWYCIĘSTWO BARDZO PRZYJEMNE, CHOĆ z POCZĄTKU BYŁO NIEDOWIERZANIE"Po I serii Krzysztof znajdował się na 8. lokacie. Zapytany, czy woli atakować miejsce lidera, czy sam być na czele odparł: „Nie wiem sam. Nie myśli się przed skokiem, czy mam atakować czy bronić. Po prostu skupiam się na zadaniu, jakie mam wykonać”.

W oczekiwaniu na skoki prowadzących zawodników Biegun uciął sobie krótką pogawędkę z drugim dziś Simonem Ammannem. „Rozmawialiśmy ogólnie o zawodach i wspominaliśmy zawody z tamtego roku. Weszliśmy też na temat kasków, w jakich skaczemy, ale nie wiem dlaczego akurat na taki. Dokładnie też nie pamiętam już wszystkiego” – opowiada dzisiejszy triumfator.

W czasie całych zawodów miały miejsce obfite opady deszczu. Z pewnością nie było to komfortowe dla skoczków. „Organizatorzy próbowali nas przed tym deszczem trochę chronić, ale wiadomo, że wszędzie się też nie da. W każdym bądź razie każdy miał tak samo i każdemu deszcz przeszkadzał. Zdecydowanie jednak wolę skakać bez deszczu” – przyznał polski skoczek.

Krzysiek Biegun zapytany, czy znajdzie czas na świętowanie triumfu w gronie drużyny, odparł: „Dziś na pewno świętować nie będziemy, zobaczymy jak po zawodach. Chyba nawet nie będzie na to czasu.”

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz