SCHLIERENZAUER NIE WYKLUCZA ZAKOŃCZENIA KARIERY PO IGRZYSKACH w SOCZI !

SCHLIERENZAUER NIE WYKLUCZA ZAKOŃCZENIA KARIERY PO IGRZYSKACH w SOCZI !

schlieri kd - SCHLIERENZAUER NIE WYKLUCZA ZAKOŃCZENIA KARIERY PO IGRZYSKACH w SOCZI !

Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich – Gregor Schlierenzauer stwierdził, że nie wyklucza zakończenia kariery po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. 23-letni Austriak zdobył w skokach narciarskich już niemal wszystkie możliwe trofea. Do kolekcji brakuje mu tylko olimpijskiego złota. „Złoty medal często zdarza się tylko raz, a Mistrz Olimpijski jest jak król.” – mówi Schlierenzauer.

 

Taka zapowiedź to z pewnością zaskakująca informacja dla wszystkich fanów skoków narciarskich i austriackiego zawodnika. Sam Schlieri w wywiadzie dla austriackiej gazety ’Kurier' powiedział:

„Teraz znalazłem się w punkcie, w którym mam wygrane wszystkie turnieje, najwięcej triumfów w konkursach Pucharu Świata i olimpijskie złoto byłoby dla mnie wszystkim. To jest moje wyzwanie. Soczi jest moją motywacją. Przy czym świat się dla mnie nie zawali, jeśli to się nie powiedzie”.

schlierenzauer gregor2 s.piwowar - SCHLIERENZAUER NIE WYKLUCZA ZAKOŃCZENIA KARIERY PO IGRZYSKACH w SOCZI !

Austriak ma na swoim koncie 50 zwycięstw w zawodach PŚ, dwie Kryształowe Kule (2008/2009 i 2012/2013), tytuły Mistrza Świata (Oslo 2011), Mistrza Świata w lotach (Oberstdorf 2008), dwukrotnie triumfował też w Turnieju Czterech Skoczni.

Więcej o jego osiągnięciach sportowych można znaleźć TUTAJ.

Jak zapowiada sam Schlierenzauer nie jest wykluczone, że po udanych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku zakończy karierę. Zapewnił też, że nie będzie aktywnym skoczkiem w bardziej podeszłym wieku. „Na pewno nie będę skakał w wieku 35 lat. Mówi się – należy odejść wtedy, kiedy jest się najlepszym. Może właśnie w Soczi będzie ku temu atmosfera.” – zakończył.

Źródło: skispringen.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz