UDANA OPERACJA KOLANA SARY HENDRICKSON

UDANA OPERACJA KOLANA SARY HENDRICKSON

hendrickson sarah s.piwowar - UDANA OPERACJA KOLANA SARY HENDRICKSON

Sarah Hendrickson, która 21 sierpnia po upadku w Oberstdorfie doznała groźnej kontuzji kolana, szczęśliwie przeszła poważną operację i odpoczywa obecnie w Park City. Amerykanka została poddana rekonstrukcji więzadeł kolanowych i łąkotki.

 

Operacja przeprowadził dr Andrew Cooper z Salt Lake City, który jest lekarzem w U.S. Ski Team. „Choć jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić jak będzie wyglądała rehabilitacja, zespół medyczny będzie współpracować z Sarą, aby zapewnić jej jak najlepszą opiekę. Przewidujemy jej pełny powrót do zdrowia” – zapewnił Kyle Wilkens – dyrektor medyczny U.S. Ski Team.

Hendrickson pochwaliła znakomitą opiekę lekarską, podkreśliła też wsparcie, które otrzymała od rodziny, przyjaciół, skoczkiń z kadry USA wraz ze sztabem szkoleniowym, a także od trenerów i fizjoterapeutów.

hendrickson sarah 3 s.piwowar - UDANA OPERACJA KOLANA SARY HENDRICKSON

„Życie wiedzie różnymi ścieżkami, a to na pewno nie jest droga, którą zaplanowaliśmy. Jestem zdeterminowana, aby sprawić, że moi trenerzy, przyjaciele, rodzina, kraj i ja sama będę dumna pracując tak ciężko jak jestem w stanie, aby powrócić do zdrowia” – zapewniła Mistrzyni Świata z Val di Fiemme.

W szybki powrót Hendrickson do pełni sił wierzy Alan Alborn – dyrektor sportowy i trener amerykańskiej kadry rozwojowej skoczkiń. „Profesjonalizm Sary jako sportsmenki jest widoczny nie tylko na skoczni, ale też w jej codziennym życiu, również w salach treningowych, gdzie wciąż mobilizuje się, aby być najlepsza. Sztab szkoleniowy ma pełne przekonanie, że ona powróci na najwyższy poziom rywalizacji sportowej” – podkreślił.

Źródło: wsjusa.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz