KASAI I TAKANASHI WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA JAPONII

ito takanashi kasai berkutschi - KASAI I TAKANASHI WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA JAPONIIW Myoko, 1 września odbyły się 8. Letnie Mistrzostwa Japonii w Skokach Narciarskich. Na skoczni normalnej zwyciężyli: wśród mężczyzn – Noriaki Kasai, a wśród kobiet – Sara Takanashi.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników podczas tych zawodów. Ulewny deszcz i mgła powodowała wiele przerw i konkursy przedłużały się lecz nawet anomalia pogodowe nie przeszkodziły zwycięzcom w oddaniu długich, fantastycznych skoków.

Główną rolę w damskim konkursie odegrała oczywiście Sara Takanashi, która odniosła trzecie zwycięstwo na narodowym szczeblu. Szesnastolatka oddała skoki na odległość 99,5 oraz 96,5 metra i zgromadziła łącznie 259 punktów. Takanashi miała aż 13,5 punktu przewagi nad drugą Yuki Ito, która wylądowała w swoich skokach na 95 i 96 metrze. Na najniższym stopniu podium stanęła Seiko Koasa (89m, 92m; 216pkt). Tuż za podium znalazła się Kaori Iwabuchi, której do trzeciego miejsca zabrakło tylko 1 punktu.

Najlepsza dziesiątka pań:
1. Sara Takanashi (96.5/ 99.5m) – 259.0 Pkt.
2. Yuki Ito (95.0/96.0m) – 245.5 Pkt.
3. Seiko Koasa (89.0/92.0m) – 216.0 Pkt.
4. Kaori Iwabuchi  (89.0/93.0m) – 215.0 Pkt.
5. Yoshiko Kasai (89.0/88.0m) – 215.5 Pkt.
6. Ayumi Watase (88.5/85.5m) – 211.0 Pkt.
7. Misaki Shigeno (89.5/87.5m) – 210.5 Pkt.
8. Ayuka Takeda (88.5/84.5m) – 210.0 Pkt.
9. Yurina Yamada (83.5/79.0m) – 187.5 Pkt.
10. Mizuki  Yamaguchi (79.5/80.5m) – 180.0 Pkt.

Wśród mężczyzn dominował Noriaki Kasai. 41-latek zaprezentował skoki na 97 i 100,5 metra co dało mu łącznie 269 punktów. Drugi był Yuta Watase, który skokami na 94,5 i 98 metra zdobył łączną notę 256 punktów. Na trzecim stopniu podium znalazł się Daiki Ito. Lądował on na 97 i 94 metrze i zdobył 254,5 punktu. Czwarty był Takanobu Okabe a piąty Sho Suzuki.

Najlepsza dziesiątka – mężczyźni:
1. Noriaki Kasai (97.0/100.5m) – 269.0 Pkt.
2. Yuta Watase (94.5/98.0m) – 256.0 Pkt.
3. Daiki Ito (97.0/94.0m) – 254.5 Pkt.
4. Takanobu Okabe (94.5/94.5m) – 247.0 Pkt.
5. Sho Suzuki (93.0/95.5m) – 245.5 Pkt.
5. Taku Takeuchi (97.5/91.5m) – 245.5 Pkt.
7. Kento Sakuyama (94.5/93.5m) – 244.0 Pkt.
7. Junshiro Kobayashi (92.5/95.0m) – 244.0 Pkt.
7. Reruhi Shimizu (95.0/93.0m) – 244.0 Pkt.
10. Hiroaki Watanabe (94.5/92.0m) – 240.0 Pkt.
10. Kenshiro Ito (92.5/95.0m) – 240.0 Pkt.

W grupie juniorów zwyciężył Ryoyu Kobayashi ze skokami na 93 i 98,5 metra. Drugi był Yuken Iwasa (94m i 91m) a na najniższym stopniu podium uplasował się Yukiya Sato (88,5m i 94,5m)

1. Ryoyu Kobayashi (93.0/98.5m) -251.5 Pkt.
2. Yuken  Iwasa (94.0/91.0m) – 238.5 Pkt.