You are currently viewing MATTI NYKÄNEN PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH w SOCZI !

MATTI NYKÄNEN PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH w SOCZI !

nykaenen matti uusijani - MATTI NYKÄNEN PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH w SOCZI !

Legenda światowych skoków narciarskich – Matti Nykänen prawdopodobnie wystartuje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Będzie co prawda pełnił rolę przedskoczka, jednak pojawienie się fińskiego multimedalisty olimpijskiego na rozbiegu obiektów olimpijskich będzie z pewnością bardzo ciekawym wydarzeniem.

 

Przed paroma dniami 50-letni Nykänen rozpoczął przygotowania do występu w Soczi na skoczniach w fińskim Jämsänkoski (kompleks skoczni Jokilaakso – K-43, K-22, K-12). Jeden z przedstawicieli tamtejszego klubu narciarskiego – Juhani Vilkkilä chwalił weterana za jego próby na skoczni.

„Znam Mattiego od czasów, kiedy był jeszcze małym chłopcem. Nie jestem jego trenerem, ale udzielę mu porady, jeśli mnie o to poprosi, tak jak to robiłem w przeszłości. Matti skakał w Jämsänkoski w czasach, kiedy skocznie w Jyväskyla, czy Lahti nie były tak popularne i dobrze przygotowane.” – powiedział.

Matti oddał 14 skoków, które wyglądały zaskakująco dobrze. Oczywiście potrzebuje on wciąż więcej mocy i prędkości, ale umiejętności – wciąż posiada.” – przyznał Vilkkilä.

Nykänen był jakiś czas temu oficjalnym trenerem Harriego Olli, z którym jednak rozstał się po zaledwie miesiącu współpracy. Jak się okazuje, to właśnie trener, a nie jego zawodnik, jest bliżej oddania skoków podczas olimpijskiego konkursu w Soczi.

Źródło: jamsanseutu.fi

 

 

 

Dodaj komentarz