KONTUZJA LAURI ASIKAINENA

KONTUZJA LAURI ASIKAINENA

Asikainen Lauri 2 S.Piwowar - KONTUZJA LAURI ASIKAINENA

Na treningach fińskiej kadry skoczków, która jak wiemy trapiona była kontuzjami, przez pewien czas może zabraknąć najstabilnijeszego zawodnika ostatniego sezonu – Lauri Asikainena. Jak poinformował 24-latek – niefortunnie skręcił kostkę podczas biegu.

 

Asikainen przyznał, że pomimo, iż kontuzja nie jest poważna, to może go czekać kilkutygodniowa przerwa w treningach. W pewnym stopniu może to zakłócić przygotowania do nadchodzącego sezonu zimowego i zapewne wykluczy skoczka z zaplanowanych na najbliższy weekend (6-8 września) Mistrzostw Finlandii.

Warto przypomnieć, że ostatnio po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami i rehabilitacją na skocznię powrócił Janne Happonen. Do pełnej sprawności po kontuzjach wciąż powracają Ville Larinto i Anssi Koivuranta. W takiej sytuacji niekwestionowanym liderem fińskiej drużyny będzie nadal Janne Ahonen, który wznowił niedawno karierę.

Niedawno o aktualnej sytuacji w fińskich skokach narciarskich wypowiedział się dla nas trener kadry narodowej – Pekka Niemelä (WIĘCEJ TUTAJ).

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz