KANADYJCZYK – ERIC MITCHELL ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

KANADYJCZYK – ERIC MITCHELL ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Mitchell Eric skijumpingcanada - KANADYJCZYK - ERIC MITCHELL ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Kanadyjski skoczek narciarski – Eric Mitchell ogłosił zakończenie sportowej kariery. 21-latek postanowił skupić się na studiach na Uniwersytecie w Calgary o kierunku handlowym.

 

Największym sukcesem skoczka reprezentującego Altius Nordic Ski Club było zwycięstwo w zawodach FIS Cup w Szczyrku w lecie 2011 roku. Mitchell jeszcze sześciokrotnie plasował się w czołowej „10” konkursów tego cyklu. Dwukrotnie zajmował też drugie miejsca w zawodach FIS Race w Calgary (2012 r.). W marcu tego roku zdobył tytuły Mistrza (duża skocznia) i Wicemistrza Kanady (normalna skocznia) na obiektach olimpijskich w Whistler.

Mitchell wystosował wiadomość, w której ogłosił swoje plany:

„Decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa, ale dla mnie właściwa. Jestem bardzo wdzięczny za całe wsparcie, które dostałem od całej społeczności skoków narciarskich. Trudno mi wymienić wszystkich kolegów z drużyny, zawodników, trenerów i działaczy, dla których nie było problemem pomagać mi. To naprawdę niesamowita grupa i będzie mi tego brakować.

Patrząc wstecz, to był wielki zaszczyt reprezentować Kanadę przez ostatnie pięć lat. Sport to wielki fenomen, który wyostrzył moją koncentrację, dał mi cel i nauczył ciężko pracować. W ciągu ostatnich pięciu lat ścigałem moje marzenia po całym świecie, poznałem wielu przyjaciół, trenowałem i rywalizowałem z najlepszymi zawodnikami na świecie, to naprawdę pomagało mi odkrywać kim naprawdę jestem.

Uniwersytet w Calgary przyjął mnie na dzienne studia o kierunku handlowym, więc w najbliższym czasie nad tym skupi się moja uwaga. Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł rozpocząć nowe przedsięwzięcia.

Nie stanę się jednak obcy i już nie mogę się doczekać, aby dopingować wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi”.

Źródło: skijumpingcanada.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz