You are currently viewing ZA NAMI FIS CUP W EINSIEDELN

ZA NAMI FIS CUP W EINSIEDELN

Marco Grigoli i Ellias Tollinger okazali się najlepszymi zawodnikami konkursów FIS Cup rozgrywanych na skoczni im. Andreasa Küttela (HS 117) w szwajcarskim Einsiedeln.

W sobotę (8.09) swój trzeci triumf w tegorocznej letniej edycji Fis Cupu odniósł 22-letni Grigoli. Zagwarantowały mu to dwa równe skoki na 113.5m (261.1 pkt). Pascal Egloff osiągnął kolejno 112 i 111m (251.9 pkt), a trzeci Patrick Streitler skoczył 113 i 109.5 m co dało mu łączną notę 259 pkt.

Tuż za podium znalazł się Pascal Kaelin (242.4 pkt), a miejsca od piątego do dziesiątego zajęli Austriacy, kolejno: Ellias Tollinger (235.7 pkt), Phillip Aschenwald (234.5 pkt), Alexander Hayböck (233.1 pkt), Johannes Obermayr (229.6 pkt), Martin Schmid (226.9 pkt) oraz Markus Gruber (226.2 pkt).

PEŁNE WYNIKI

Faworytem niedzielnych zawodów był wczorajszy triumfator, Grigoli. Prowadził po pierwszej serii po skoku na 115 metr, jednak druga próba okazała się nieudana. Skok krótszy o 10 metrów dał mu czwarte miejsce (243.5 pkt). Zwycięzył Austriak Elias Tollinger dzięki skokom na odległość 111.5 oraz 108.5 m (248 pkt), drugie miejsce zajął Patrick Streitler (113 i 106m; 246.2 m), a na najniższym stopniu podium stanął Pascal Egloff (112.5 i 106.5m; 243.7 pkt).

Po udanym występie podczas tego weekendu, liderem klasyfikacji generalnej letniego Fis Cupu został Marco Grigoli, tuz za nim jest Pascal Egloff. Trzecią pozycję zajmuje Słowak Tomas Zmoray, a czwarte najlepszy z Polaków - Adam Ruda.

Nasi reprezentanci nie brali udziału w zawodach.