DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: „TRZEBA BĘDZIE WALCZYĆ, ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ NA IGRZYSKA”

DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: „TRZEBA BĘDZIE WALCZYĆ, ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ NA IGRZYSKA”

Kubacki Dawid B.Leja - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: "TRZEBA BĘDZIE WALCZYĆ, ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ NA IGRZYSKA"

Dawid Kubacki po zakończeniu Letnich Mistrzostw Polski podsumował weekend w Zakopanem oraz opowiedział o przygotowaniach do sezonu zimowego. Podkreślił też, że to zima jest dla skoczków najważniejsza, a o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie wcale nie będzie tak łatwo. „Patrząc na konkurencję w kadrach, będzie trzeba walczyć, żeby w ogóle załapać się na ten wyjazd, bo walka będzie zacięta.” – powiedział.

 

SkokiPolska: Czy Twoim skokom w Zakopanem czegoś zabrakło, czy trzecie miejsce w pełni Cię satysfakcjonuje?

Dawid Kubacki: Skoki w Mistrzostwach Polski nie były optymalne, jest jeszcze rezerwa, mam nad czym pracować. Nie mogę być w stu procentach zadowolony, jednak te skoki były w porządku. Jak na ten etap nie jest źle, trzeba jeszcze bardzo porządnie przepracować okres do zimy i na pewno będzie dobrze.

 

SkokiPolska: Czy wybieracie się na ostatnie konkursy Letniej Grand Prix do Niemiec i Austrii?

Dawid Kubacki: Tak słyszałem. Mamy wystartować w dwóch ostatnich konkursach, wcześniej trenujemy jeszcze tydzień w Wiśle i tydzień w Klingenthal. Myślę, że taki spokojny trening powinien ustabilizować naszą formę. Na tym będziemy się opierać w dalszych startach i w przygotowaniach do sezonu zimowego.

szczyrk mp.lato.2013 kubacki biegun muranka m.grzywa - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: "TRZEBA BĘDZIE WALCZYĆ, ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ NA IGRZYSKA"

 

SkokiPolska: Potem rozpoczynacie już treningi bezpośrednio nastawione na zimę, Puchar Świata?

Dawid Kubacki: Myślę, że po zakończeniu Letniej Grand Prix znajdzie się jeszcze czas na krótki odpoczynek. Może wyjedziemy, potrenujemy spokojnie, ale w trochę innym klimacie, a potem będziemy szukali śniegu. Im wcześniej zaczniemy skakać na śniegu tym lepiej przygotujemy się do sezonu.

 

SkokiPolska: Nie jesteś już trochę zmęczony letnim skakaniem? Tęsknisz za rywalizacją międzynarodową w Pucharze Świata?

Dawid Kubacki: Nie mogę być zmęczony letnimi konkursami. Pojechaliśmy tylko na kilka zawodów, to nie jest zbyt męczące. Bardziej daje nam w kość trening, który wykonujemy między konkursami, ale cóż, jak się nie trenuje, nie ma efektów.

 

SkokiPolska: Czy skakanie latem daje Wam więcej frajdy, nie czujecie tak silnej presji? A może zima jest bezdyskusyjnie najlepszym czasem dla skoczków?

Dawid Kubacki: Skoki są sportem zimowym, nie ma nawet porównania z latem. Można powiedzieć, że teraz czujemy mniejszą presję, ale żadnych zawodów się nie odpuszcza, zawsze skacze się najlepiej jak się potrafi. Jednak zimą dobre wyniki dają większą satysfakcję.

kubacki ziobro kot podium.mplato.zak2013 b.leja - DAWID KUBACKI dla SkokiPolska: "TRZEBA BĘDZIE WALCZYĆ, ŻEBY ZAŁAPAĆ SIĘ NA IGRZYSKA"

 

SkokiPolska: Czy to, że pojawia się coraz więcej młodych zawodników motywuje Cię do cięższej pracy, walki o miejsce w drużynie?

Dawid Kubacki: Motywacji do treningów i skakania nigdy mi nie brakowało.

 

SkokiPolska: Ale czy czujesz na plecach oddech młodych, zdolnych?

Dawid Kubacki: Słyszałem, że wczoraj Piotrek mówił o tym oddechu. Widać, że młodzi zaczynają coraz lepiej skakać i od początku lata depczą nam po piętach, ale nie należy się ich bać. To jest bardzo fajne, że drużyna nie opiera się tylko na pierwszym składzie. Nie jest nas pięciu, ale dziesięciu czy piętnastu, którzy dobrze skaczą, robią postępy. Mamy możliwość rotacji zawodników. Kiedy my nie jedziemy na konkurs, wysyłamy tę teoretycznie drugą drużynę, a ona i tak „zgarnia” zawody. Z tego trzeba się jak najbardziej cieszyć.

 

SkokiPolska: W Soczi szykujecie się na brązowy medal konkursu drużynowego? A może jeszcze wyżej?

Dawid Kubacki: Patrząc na konkurencję w kadrach, będzie trzeba walczyć, żeby w ogóle załapać się na ten wyjazd, bo walka będzie zacięta. A jak już znajdziemy się na miejscu, to też nie ma co za bardzo myśleć o wynikach. Trzeba będzie skupić się na skokach i czekać na rezultaty.

 

rozmawiała Gosia Mynett

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz