KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „JESTEM w TRAKCIE BUDOWANIA FORMY”

KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „JESTEM w TRAKCIE BUDOWANIA FORMY”

Mietus Krzysztof S.Piwowar - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: "JESTEM w TRAKCIE BUDOWANIA FORMY"

Krzysztof Miętus w najbliższą sobotę na skoczni w Wiśle będzie bronił pozycji lidera Pucharu Prezesa PZN. Treningi na obiekcie im. Adama Małysza potwierdziły, że zawodnik reprezentujący AZS Zakopane spisuje się coraz lepiej. W jednej z prób skacząc poza rozmiar skoczni (HS-134) niefortunnie upadł – szczęśliwie jednak obyło się bez żadnych kontuzji.

 

„Skakaliśmy na treningu i ta próba była bardzo dobra, dodatkowo warunki poprawiły się akurat na końcówkę treningu. Podczas upadku nic mi się jednak nie stało. Takie sytuacje się po prostu zdarzają” – powiedział Miętus.

22-letni zawodnik odniósł się też do sytuacji w kadrze: „Jest mocna rywalizacja i bardzo duża grupa zawodników, którzy skaczą bardzo dobrze. To tylko motywuje, trzeba jak najwięcej pracować i walczyć. Ja jestem aktualnie w trakcie budowania formy i muszę się 'wskakać'”.

Zapytany o nastawienie na finałowe zawody Pucharu Prezesa PZN odpowiedział ze spokojem: „Z tego co wiem, to prowadzę. Podchodzę do tych zawodów normalnie, będę traktował to jak dodatkowy trening i naukę”.

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz