You are currently viewing LPK: KLINEC PONOWNIE ZWYCIĘŻA w LILLEHAMMER i W CAŁYM CYKLU

LPK: KLINEC PONOWNIE ZWYCIĘŻA w LILLEHAMMER i W CAŁYM CYKLU

klinec ema - LPK: KLINEC PONOWNIE ZWYCIĘŻA w LILLEHAMMER i W CAŁYM CYKLU

Ema Klinec pewnie zwyciężyła w drugim konkursie żeńskiego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Słowenka skoczyła 91 i 90 metrów i uzyskała 228.5 punktu. Drugie miejsce zajęła Line Jahr (83,5 i 83,5 m), a trzecie była Jessica Jerome (83 i 85 m).

Poza podium uplasowały się: 4. Maren Lundby, 5. Helena Olsson Smeby i 6. Gianina Ernst.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

W związku z tym, że w tegorocznym Letnim Pucharze Kontynentalnym kobiet zaplanowano 4 konkursy, a dwa z nich (we Francji) zostały odwołane – zawody w Lillehammer były zarazem finałem całego cyklu. Po dwóch zwycięstwach pewnie triumfowała w nim Ema Klinec (200 pkt), a na drugim miejscu znalazły się ex aequo: Line Jahr (140 pkt) i Jessica Jerome (140 pkt).