You are currently viewing JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: „TEMAT DYSKWALIFIKACJI JEST DLA MNIE PRZYKRY”

JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: „TEMAT DYSKWALIFIKACJI JEST DLA MNIE PRZYKRY”

Ziobro Jan Szczyrk M.Grzywa - JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: "TEMAT DYSKWALIFIKACJI JEST DLA MNIE PRZYKRY"

Jan Ziobro prezentuje tego lata wysoką dyspozycję – nie inaczej było w czasie rosyjskiej części Letniej Grand Prix. W pierwszym konkursie w Niżnym Tagile zajął 6. miejsce, w drugim również oddał dobry skok, niestety po kontroli sprzętu został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Reprezentant Polski był wyraźnie niezadowolony z takiej decyzji sędziów.

  

Ziobro na skoczni normalnej był najlepszy w jednym z treningów, w konkursie zajął wysokie 6. miejsce. Na skoczni dużej przeskoczył rywali w obu seriach treningowych, w których wziął udział, w konkursie zajmował wysokie - 5. miejsce, jednak po kontroli kombinezonu został zdyskwalifikowany.

Ziobro Jan Zakopane B.Leja - JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: "TEMAT DYSKWALIFIKACJI JEST DLA MNIE PRZYKRY"

"Moje skoki w Niżnym Tagile były równe i stabilne. Temat mojej dyskwalifikacji jest dla mnie bardzo przykry i bolesny. Było to tak, że rano kombinezon był dobry. A na zawodach juz zabrakło 2 cm w brzuchu - tak to czasami bywa, że tak się dzieje, dochodzi stres i stąd takie niemiłe sytuacje." - powiedział Ziobro i dodał - "Sama organizacja zawodów była bardzo dobra, fajna atmosfera, dużo kibiców - wszystko tak jak powinno być. A skocznie w Niżnym Tagile są bardzo podobne do skoczni w Ałmatach."

Zapytany o najbliższe starty w zawodach, odparł: "Moje plany to konkursy LGP w Hinzenbach i Klingenthal."

Jan Ziobro zapewne włączy się zatem do walki o podium w generalnej klasyfikacji Letniej Grand Prix 2013, w której zajmuje obecnie 7. miejsce z dorobkiem 201 punktów. Do trzeciego - Jerneja Damjana, traci 58 punktów.

informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz