You are currently viewing PUCHAR ŚWIATA 2013/2014 NAJPRAWDOPODOBNIEJ BEZ LOTÓW NA LETALNICY

PUCHAR ŚWIATA 2013/2014 NAJPRAWDOPODOBNIEJ BEZ LOTÓW NA LETALNICY

Planica Letalnica J.Mikulski - PUCHAR ŚWIATA 2013/2014 NAJPRAWDOPODOBNIEJ BEZ LOTÓW NA LETALNICY

Mimo, że jeszcze dwa miesiące dzielą nas od rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata, już docierają do nas niepokojące wieści dotyczące tradycyjnego zakończenia cyklu w Planicy. Loty narciarskie mogą się tam nie odbyć z powodu opóźnień w przebudowie Letalnicy.

 

W związku z tym w nadchodzącym roku, najlepsi skoczkowie prawdopodobnie nie będą mieli okazji rywalizowania na drugiej co do wielkości skoczni na świecie (K-185 / HS-215). Przypomnijmy, że parę tygodni temu w Planicy rozpoczęła się gruntowna przebudowa mamuciej skoczni. Ma ona polegać głównie na poprawie infrastruktury i modernizacji (powiększenia) całego obiektu. Według aktualnego planu prace nie zakończą się przed marcem 2014 roku.

Planica Bloudkova.Velikanka fot.planica.si - PUCHAR ŚWIATA 2013/2014 NAJPRAWDOPODOBNIEJ BEZ LOTÓW NA LETALNICY

Organizatorzy konkursów zaproponowali zatem przeniesienie ostatnich zawodów (21-23.03.2014 r.) na obiekt sąsiadujący z Letalnicą. Zmodernizowana przed rokiem Bloudkova-Velikanka (K-125 / HS-139) jest skocznią nowoczesną, na której nie odbywały się jeszcze zawody najwyższej rangi. Wniosek o zmianę obiektu, na którym miałby być przeprowadzony finał PŚ sezonu 2013/2014, Słoweński Związek Narciarski wystosował do władz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Loty narciarskie w Planicy to od lat stały punkt zimowego sezonu, do którego przyzwyczaili się zarówno kibice, jak i skoczkowie. Ostatni sezon, w którym nie odbyły się loty narciarskie na słoweńskiej Letalnicy (uwzględniając PŚ i MŚ w lotach) miał miejsce 15 lat temu (1997/1998).

Planica jest jednym z miast, które starają się o przyznanie organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. Gdyby na wspomnianej dużej skoczni udało się zorganizować pomyślnie zawody rangi Pucharu Świata, miasto zyskałoby ważny argument wspierający swoją kandydaturę.

Źródło: media słoweńskie

 

 

 

Dodaj komentarz