You are currently viewing ROBERT MATEJA o LETNICH WYSTĘPACH KADRY MŁODZIEŻOWEJ i PRZYGOTOWANIACH DO ZIMY

ROBERT MATEJA o LETNICH WYSTĘPACH KADRY MŁODZIEŻOWEJ i PRZYGOTOWANIACH DO ZIMY

Mateja Robert S.Piwowar - ROBERT MATEJA o LETNICH WYSTĘPACH KADRY MŁODZIEŻOWEJ i PRZYGOTOWANIACH DO ZIMY

Robert Mateja – trener kadry młodzieżowej jest zadowolony z postępu, jakiego dokonali jego podopieczni, a także z występów większości z nich w Letnim Pucharze Kontynentalnym i Letniej Grand Prix. Szkoleniowiec przedstawił też aktualną sytuację w drużynie młodzieżowej oraz plany na najbliższe tygodnie.

 

"Jest paru bardzo fajnie skaczących zawodników – Jasiek Ziobro, Klimek Murańka. Stefan Hula zaczyna łapać dobre skakanie. Trochę martwi nas dyspozycja Grześka Miętusa, ma dość duże problemy w locie i nie może sobie z tym poradzić. Próbujemy jakoś temu zaradzić. Łukasz Rutkowski nie skacze dobrze, ale cały czas powoli idzie w górę. Bartek Kłusek ma bardzo duże możliwości. Czasem nie potrafi tego wykorzystać, ale też wszystko idzie w dobrym kierunku. Ma jeszcze pewne rezerwy w wadze i technice" - powiedział Mateja.

"Teraz część mojej grupy będzie startować w ostatnich konkursach Letniej Grand Prix [Hinzenbach, Klingenthal]. Najbliższe dwa konkursy LGP pokażą, w jakim miejscu jesteśmy. Myślę, że jest dobrze" - zaznaczył trener kadry młodzieżowej.

Ziobro Jan B.Leja - ROBERT MATEJA o LETNICH WYSTĘPACH KADRY MŁODZIEŻOWEJ i PRZYGOTOWANIACH DO ZIMY

Opowiedział też o planach na przygotowania nastawione bezpośrednio na sezon zimowy: "Mamy zaplanowane zgrupowanie w Niemczech na rozbiegu lodowym, prawdopodobnie w Oberstdorfie, w październiku. Skocznia w Klingenthal będzie zamknięta zaraz po zawodach LGP, ponieważ będą się przygotowywać do Pucharu Świata. Przed zimą w planie jest jeszcze zgrupowanie w Chorwacji, podobne do tego ubiegłorocznego w Turcji. To będzie taka odskocznia od skoczni, ale też nie wakacje – zawodnicy będą normalnie wykonywać ćwiczenia np. na siłowni. Najprawdopodobniej pojedzie tam tylko kadra A oraz kilku najlepszych zawodników z pozostałych kadr. Potem poszukamy pierwszego śniegu".

Więcej wypowiedzi trenera Roberta Mateji na temat kadry młodzieżowej można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

 

 

Dodaj komentarz