You are currently viewing SKŁADY NIEMCÓW i AUSTRIAKÓW NA FINAŁOWE KONKURSY LETNIEJ GRAND PRIX

SKŁADY NIEMCÓW i AUSTRIAKÓW NA FINAŁOWE KONKURSY LETNIEJ GRAND PRIX

Zbliżające się zawody w Hinzenbach (29 września) i Klinghental (3 października) zakończą tegoroczny cykl Letniej Grand Prix. Dla wszystkich drużyn będzie to ostateczny sprawdzian formy przed nadchodzącym sezonem zimowym, jednak z dodatkową presją związaną z występem przed własną publicznością będą musieli zmierzyć się gospodarze – Austriacy i Niemcy.

 

Austriacy zaprezentują się w najmocniejszym składzie. Na belce startowej zasiądą zawodnicy z kadry A, czyli: Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Manuel Fettner, Stefan Kraft i Michael Hayboeck. Towarzyszyć im będą mniej doświadczeni koledzy: Markus Schiffner, David Zauner, Thomas Diethart, Manuel Poppinger, Ulrich Wohlgenannt oraz Thomas Stauder.

Dla Schlierenzauera i Loitzla będzie to pierwszy występ podczas tegorocznej edycji letnich zawodów. „Jestem szczęśliwy mogąc wrócić do rywalizacji po lecie obfitującym w treningi i zgrupowania. Dzięki wspaniałej publiczności z Hinzenbach, zawsze miło mi się tam skacze. Oczywiście Letnia Grand Prix nie jest tak ważna jak Puchar Świata, jednak to doskonała okazja żeby się sprawdzić.” – mówi Schlierenzauer.

Trener Alexander Pointner tłumaczy, dlaczego w składzie zabrakło Thomasa Morgensterna i Martina Kocha: „Martin Koch brał udział w ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer i Klinghental. Thomas Morgenstern, który w czerwcu przeszedł operację wciąż jest w tyle z treningami i nie jest gotowy aby rywalizować w Letniej Grand Prix.”

Zapytany o cele na finałowe konkursy odpowiada: „Pierwszy raz tego lata startujemy w tak silnym składzie. Mam jedynie nadzieję, że moi zawodnicy utrzymają wysoki poziom – taki jaki prezentują na treningach.”

Po kilkutygodniowej przerwie, do rywalizacji powracają też najlepsi Niemcy. W Hinzenbach zaprezentują się: Andreas Wellinger, Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Marinus Kraus oraz Andreas Wank. Michael Neumayer dołączy do drużyny podczas zawodów w Klingenthal. Werner Schuster dał szansę także kolejnej piątce zawodników – otrzymali ją: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Jan Maylaender, Maximilian Mechler i Martin Schmitt.

„Po okresie intensywnych treningów z niecierpliwością czekamy na międzynarodowe zawody. Mamy nadzieję, że stawi się cała światowa czołówka. Podczas konkursów chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony – chcemy pokazać, że jesteśmy silną drużyną. Naszym celem jest także obronienie pierwszego miejsca w klasyfikacji Pucharu Narodów Letniej Grand Prix” – powiedział Werner Schuster.

Źródło: berkutschi.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz