SKŁADY SŁOWEŃCÓW NA LGP w HINZENBACH i KLINGENTHAL

SKŁADY SŁOWEŃCÓW NA LGP w HINZENBACH i KLINGENTHAL

Damjan Jernej S.Piwowar - SKŁADY SŁOWEŃCÓW NA LGP w HINZENBACH i KLINGENTHAL

Podczas konferencji prasowej Słoweński Związek Narciarski podał nazwiska zawodników, którzy wystartują w dwóch ostatnich konkursach cyklu LGP w Hinzenbach i Klingental.

 

Zarówno w Niemczech jak i w Austrii pojawi się aktualny lider klasyfikacji generalnej LGP Jernej Damjan. Słoweniec z pewnością będzie walczył o wygraną całego cyklu. Tylko ten zawodnik zaprezentuje się podczas obu konkursów LGP.

W Hinzenbach wystartują także: Rok Justin, Andraz Pograjc, Anze Semenic, Nejc Dezman i Mitja Meznar. W Klingental poza Damjanem pojawią się natomiast: Matjaz Pungertar, Jurij Tepes, Peter Prevc, Jaka Hvala i Robert Kranjec.

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły Słoweńcom wiele powodów do radości. Trzy drugie miejsca Damjana oraz zwycięstwo Pungertara dają duże nadzieje na nadchodzący sezon zimowy.

Jestem bardzo zadowolony z wyników, przewyższyły one moje oczekiwania”- podsumował ostatnie zawody asystent trenera kadry narodowej Nejc Frank. „Cieszę się, że Jernej został liderem klasyfikacji. Matjaz po długim czasie powrócił na podium, a nawet zwyciężył. Radość przyniosły mi też występy pozostałych chłopaków, którzy pokazali się w konkursach. Mogą rywalizować na wysokim poziomie i są na dobrej drodze do sukcesów”.

Źródło: skispringen-news.de

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz