ANDERS JACOBSEN POWRACA NA SKOCZNIĘ!
Anders Jacobsen (fot. Stefan Piwowar)

ANDERS JACOBSEN POWRACA NA SKOCZNIĘ!

Jacobsen Anders S.Piwowar - ANDERS JACOBSEN POWRACA NA SKOCZNIĘ!

Anders Jacobsen, który 6 miesięcy temu uległ w Planicy kontuzji kolana, już niedługo powróci do skakania. Norweg przeszedł właśnie testy fizycznie w Narodowym Centrum Sportu w Oslo. Wraz z trenerem Alexandrem Stoecklem z radością patrzą na wyniki i z nadzieją spoglądają w przyszłość.

 

Anders jest w 90% gotowy na nadchodzący sezon i myślę, że jest w dobrej formie. Jest prawie tak silny jak gdyby nie przytrafiła mu się żadna kontuzja. To nie jest typowe, że przy takiej kontuzji, można tak normalnie trenować, jak robił to Anders.” – powiedział austriacki szkoleniowiec.

Jacobsen zerwał więzadło w kolanie podczas PŚ w Planicy tego roku. Nie ustał skoku, kiedy lądował na 218 metrze. Jednak wszystko co złe minęło. Na początku listopada norweski skoczek wraca do skakania. Swoje pierwsze skoki odda w Renie lub w Lillehammer.

Lekarze i fizjoterapeuci mówią, że jestem już gotowy. Nie czuję jednak na sobie żadnej presji czy przymusu. Powrót nie jest prosty, lecz ja już się niecierpliwię aby wrócić do skakania” – mówi Jacobsen.

Anders również z optymizmem wypowiada się na temat nadchodzącego sezonu: „Mam prawie że pewność, iż w zimie będzie dobrze i że będę liczył się np. w Turnieju Czterech Skoczni. Niczego nie mogę być jednak pewnym w stu procentach. Jest wielu innych zawodników, którzy treningom poświęcili zdecydowanie więcej czasu ode mnie” – kończy Norweg.

Źródło: nrk.no

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz