Już dzisiaj w austriackim Hinzenbach na skoczni normalnej (K-85 / HS-94) odbędą się kwalifikacje (godz. 17:00) do przedostatniego konkursu Letniej Grand Prix 2013. Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu wkracza więc w fazę decydującą. Przedstawiamy listę startową kwalifikacji, na której znaleźc możemy najlepszych skoczków świata z 18 krajów, których szkoleniowcy poszczególnych kadr zabrali do Austrii.
Lista startowa kwalifikacji:
Lp. |
zawodnik |
kraj |
1. |
David Zauner |
AUT |
2. |
Ulrich Wohlgenannt |
AUT |
3. |
Christoph Stauder |
AUT |
4. |
Markus Schiffner |
AUT |
5. |
Thomas Diethart |
AUT |
6. |
Manuel Poppinger |
AUT |
7. |
Jarkko Maeaettae |
FIN |
8. |
Gregor Schlierenzauer |
AUT |
9. |
Sebastian Colloredo |
ITA |
10. |
Kim Rene Elverum Sorsell |
NOR |
11. |
Radik Zhaparov |
KAZ |
12. |
Diego Dellasega |
ITA |
13. |
Peter Frenette |
USA |
14. |
Chil-Ku Kang |
KOR |
15. |
Mitja Meznar |
SLO |
16. |
Kenshiro Ito |
JPN |
17. |
Tomas Zmoray |
SVK |
18. |
Nicholas Fairall |
USA |
19. |
Alexander Sardyko |
RUS |
20. |
Kenneth Gangnes |
NOR |
21. |
Phillip Sjoeen |
NOR |
22. |
Kaarel Nurmsalu |
EST |
23. |
Nicolas Mayer |
FRA |
24. |
Vojtech Stursa |
CZE |
25. |
Wolfgang Loitzl |
AUT |
26. |
Martin Cikl |
CZE |
27. |
Marat Zhaparov |
KAZ |
28. |
Vladimir Zografski |
BUL |
29. |
Manuel Fettner |
AUT |
30. |
Ronan Lamy Chappuis |
FRA |
31. |
Michael Hayboeck |
AUT |
32. |
Stefan Kraft |
AUT |
33. |
Heun-Chul Choi |
KOR |
34. |
Severin Freund |
GER |
35. |
Kento Sakuyama |
JPN |
36. |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
37. |
Sho Suzuki |
JPN |
38. |
Andreas Kofler |
AUT |
39. |
Borek Sedlak |
CZE |
40. |
Anze Semenic |
SLO |
41. |
Andreas Stjernen |
NOR |
42. |
Anders Fannemel |
NOR |
43. |
Alexey Romashov |
RUS |
44. |
Mikhail Maksimochkin |
RUS |
45. |
Davide Bresadola |
ITA |
46. |
Vincent Descombes Sevoie |
FRA |
47. |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
48. |
Lukas Hlava |
CZE |
49. |
Nejc Dezman |
SLO |
50. |
Piotr Żyła |
POL |
51. |
Karl Geiger |
GER |
52. |
Marinus Kraus |
GER |
53. |
Jan Matura |
CZE |
54. |
Klemens Murańka |
POL |
55. |
Dawid Kubacki |
POL |
56. |
Ilmir Hazetdinov |
RUS |
57. |
Andraz Pograjc |
SLO |
58. |
Olli Muotka |
FIN |
59. |
Rune Velta |
NOR |
60. |
Janne Ahonen |
FIN |
61. |
Yuta Watase |
JPN |
62. |
Roman Koudelka |
CZE |
|
PQ |
|
63. |
Rok Justin |
SLO |
64. |
Andreas Wank |
GER |
65. |
Richard Freitag |
GER |
66. |
Jan Ziobro |
POL |
67. |
Maciej Kot |
POL |
68. |
Kamil Stoch |
POL |
69. |
Cestmir Kozisek |
CZE |
70. |
Krzysztof Biegun |
POL |
71. |
Andreas Wellinger |
GER |
72. |
Jernej Damjan |
SLO |
PEŁNY PROGRAM LGP w HINZNENBACH
W Hinzenbach zabraknie Andersa Bardala (3. miejsce w klasyfikacji) i Matjaza Pungertara (4. miejsce w klasyfikacji), co stwarza większą szansę m.in. Krzysztofowi Biegunowi na awans na podium cyklu. Przypomnijmy jednak, że przed nami jeszcze finał LGP, który odbędzie się 3 października w niemieckim Klingenthal.
informacja własna