REPREZENTACJA FINÓW CORAZ SILNIEJSZA

REPREZENTACJA FINÓW CORAZ SILNIEJSZA

happonen janne kd - REPREZENTACJA FINÓW CORAZ SILNIEJSZA

Sytuacja w fińskim obozie skoczków zdaje się normować. Kontuzje, którym skoczkowie ulegali w ostatnim sezonie powoli odchodzą w niepamięć. Na początku września powodu do niepokoju dostarczył Lauri Asikainen, który skręcił kostkę. Przerwa w treningach Fina miała potrwać kilka tygodniu, jednak w ostatnich dniach Lauri oddał pierwsze skoki. Dobrej myśli jest również Janne Happonen, który powraca po fatalnym urazie, którego doznał na początku poprzedniego sezonu w Lillehammer.

Pierwszy ze wspomnianych Finów miał pecha podczas sesji biegania – skręcił kostkę. Uraz nie okazał się groźny, chociaż istniała możliwość kilku tygodniowej przerwy w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu zimowego. Kilka dni temu Asikainen oddał pierwsze skoki po niefortunnym skręceniu, o czym poinformował na swoim profilu społecznościowym: „Oddanie skoku po takim czasie od urazu to wspaniałe uczucie!”

Drugi ze skoczków, rehabilitujący się już prawie rok z powodu zerwanych więzadeł w kolanie, Janne Happonen, powraca na skocznie. Swoje umiejętności po wielu miesiącach zaprezentował podczas Mistrzostw Finlandii, które wygrał ze sporą przewagą punktową nad drugim – Ahonenem i trzecim – Muotką. Teraz Happonen będzie mógł zaprezentować się podczas zawodów międzynarodowych, mianowicie został zgłoszony do konkursu kończącego Letnią Grand Prix w Klingenthal. Oprócz Happonena, do Niemiec przyjedzie Ahonen i Muotka.

-„Jeśli tylko pozwoli na to moje zdrowie chciałabym uczestniczyć w jak największej liczbie konkursów i cieszyć się ze skoków” – powiedział Happonen.

Ze stabilizacji zespołu zadowolony jest trener, Pekka Niemelä.
-„Reprezentacja, która składa się z młodszych i starszych zawodników daje nadzieję na lepsze występy na skoczniach niż w poprzednich latach” – komentuje główny coach.

Czyżby zapowiadał się Finów nowy początek?

Źródło: yle.fi / skispringen.com / facebook.com

Podziel się:

Dodaj komentarz